• |
ide | kryesore

Shkrumbohet nga flakët një banesë në Fier

-Instant, Lajme, Të fundit
banesa

Një banesë është djegur mëngjesin e sotem në Grecalli të Fierit. Kanë qënë fqinjet ata që kanë lajmëruar të alarmuar sherbimin zjarrfikës. Mësohet se ndërtesa ishtë e pabanuar.


Në vendngjarje kanë mbërritur dy forca zjarrfikese te cilat kanë bëre të mundur neutralizimin e flakëve duke shmangur njëherazi dhe përhapjen të banesat pranë. Paraprakisht dyshohet se shkak i zjarrit ka qëne një shkendije elektrike. Të gjitha orendite janë shkrumbuar por fatmiresisht nuk ka patur dëme në njerëz.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.