• |
ide | kryesore

Kanye West martohet me stilisten e tij

-Instant, Paparazzi, Slider

Kanye West është  martuar  me stilisten e Yeezy, Bianca Censori në një ceremoni sekrete.


Reperi u pa me një unazë martese , megjithëse është e paqartë nëse dyshja kanë paraqitur një certifikatë për ta bërë bashkimin ligjërisht të detyrueshëm, raporton TMZ. Censori ka punuar si dizajner  për markën e tij Yeezy për disa vite, zbuloi profili i saj në LinkedIn. Dasma e tyre vjen vetëm dy muaj pasi Ye finalizoi divorcin nga Kim Kardashian.


Fituesi i shumë Grammy-ve ka qëndruar kryesisht nën radar që nga lëshimi i disa deklaratave antisemitike vitin e kaluar. Karriera e tij ishte në rrezik pasi ai shkroi në Twitter se  do të sulmonte popullin hebre . Kur u ndesh me reagime të kundërta, ai vazhdoi të mbronte komentet e tij. Kanye gjithashtu u përball me kritika pasi  shfaqi bluzat “White Lives Matter” në shfaqjen e Javës së Modës në Paris. Kjo bëri që reperi të humbiste disa bashkëpunime biznesi me kompani të modës. Dhe nuk humbi vetëm biznesin. West gjithashtu u largua dhe u përball me akuza nga ish gruaja e tij, Kim Kardashian. Kardashian ka treguar se ajo dëshiron të fshehë polemikat e shumta të tij nga katër fëmijët e tyre: North, 9, Saint, 7, Chicago, 4, dhe Psalm, 3./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.