• |
ide | kryesore

Meta optimist: Opozita do fitojë Tiranën, Elbasanin dhe Durrësin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
opozita


Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shprehur i bindur se në 14 maj opozita do të fitojë 3 bashkitë më të rëndësishme në vend. Bëhet fjalë për Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin sipas do të fitohen nga kandidatët që ka opozita. Meta tha se 15 maji do të jetë një ditë shumë herë më e mirë për Shqipërinë.

“Tiranën, Elbasanin dhe Durrësin e fiton opozita. Belind Këlliçi në Tiranë, është figurë e re, doli nga një proces transparent. Igli Cara në Durrës, Luçiano Boçi në Elbasan. Këta do të votohen. Luçiano Boçi figurë e re është, ka qenë ndonjëherë kryetar bashkie? Intelektual. Igli Cara, ka qenë ndonjëherë kryetar i bashkisë së Durrësit? Figurë e re është.

Janë kandidatë të padiskutueshëm, superiorë në të gjitha aspektet. Kandidojnë për herë të parë në këtë detyrë. 15 maji do të jetë një ditë shumë herë më e mirë për Shqipërinë se 14 maji dhe do të çelë një stinë shumë të zjarrtë ndryshimesh por edhe rikthimin të entuziazmit dhe besimit të njerëzve te demokracia, llogaridhënia dhe tek forcat politike që nuk janë të gjitha njësoj”, – ka thënë Meta në një intervistë për Syri Tv. ©LAPSI.al


5 Comments

  1. Nuk te voton njeri ty dhe Salih Ram Berishen o idiot. Ti shume shpejt do shpallesh non grata si dordoleci i vucidolit dhe do shkoni ne plehra

  2. Tiranen ta harroi opozita. Krrici e ka 100% te sigurte humbjen ne Tirane. Me Alimehmetin e kishit nje shanc… Bira bushtrash jeni dhe ju, me keq se Rama. Ju manipuloni primaret dhe pastaj ankoheni se vjedh Rama zgjedhjet. Une me mir votoj Lali Fikun, sesa kopjen e tij te shemtuar krricin.

  3. Ilir Meta vetem i heq vota opozites . Politikani me antipatik. Berisha mos te genjehet nga kjo monster por ta mari per dore dhe te ikin te dy bashke nese duan qe opozita ta marri ndonje bashki . Sepse te gjithe e pranojme qe Shqiperia eshte ne kete gjendje nga politika. Po kush e ka drejtuar politiken per 32 vjete? Sali Berisha,Edi Rama dhe Ilir Meta. Fatosi ka ik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *