• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta vajza e Elvis Presley

-Instant, Paparazzi, Slider

Lisa Marie Presley ka ndërruar jetë  në moshën 54-vjeçare. Lajmi u bë  i ditur nga nëna e saj, Priscilla Presley.


“Me zemër të rëndë duhet të ndaj lajmin shkatërrues që vajza ime e bukur Lisa Marie na ka lënë”, tha Priscilla në një deklaratë të enjten. “Ajo ishte gruaja më e pasionuar, më e fortë dhe e dashur që kam njohur ndonjëherë.”


Vajza e ikonës së muzikës Elvis Presley u dërgua me urgjencë në Spitalin dhe Qendrën Mjekësore West Hills më 12 janar në Kaliforni pasi pësoi arrest kardiak, ku po merrte “kujdesin më të mirë”. Para se të transportoheshin, EMT-të ishin në gjendje të ringjallën kantautoren përmes CPR, sipas TMZ. Disa orë më vonë, ajo ra në koma dhe gjendja e saj ishte kritike. Një shkak zyrtar  indarjes nga jeta do të përcaktohet më vonë.

Vetëm disa ditë më parë, Lisa Marie dukej me shëndet të mirë ndërsa mori pjesë në Golden Globes 2023 së bashku me nënën e saj për të mbështetur Austin Butler. Ky i fundi mori çmimin për performancën më të mirë ë për portretizimin e babait të saj në “Elvis” të Baz Luhrman.

Ashtu si babai i saj, Lisa Marie kishte një pasion për muzikën dhe publikoi tre disqe duke përfshirë; “To Whom It May Concern” në 2003, e cila u certifikua me artë, “Now What” në 2005 dhe “Storm & Grace”. ” në vitin 2012./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.