• |
ide | kryesore

Bie sërish tërmet, vijojnë lëkundjet e tokës pas të dielës

-Instant, Lajme, Të fundit

Lëkundje të tokës janë ndierë sërish në Shqipëri. Pas tërmetit të mbrëmjes së djeshme me magnitudë 4,7 ballë me në qendër në Klos, vijojnë pasgoditjet.


Sipas Qendrës Sizmologjike Europiano-Mesdhetare para disa çastesh në vend janë regjistruar lëkundje me magnitutë 3.1 të shkallës Rihter.


Thellësia e vatrës ka qenë 2 km ndërsa epiqendra ka qenë 29 km në verilindje të Tiranës dhe 12 km në juglindje të Burrelit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.