• |
ide | kryesore

Christina Applegate shfaqet në publik pas diagnozës

Paparazzi, Slider

Christina Applegate bëri shfaqjen e saj të parë të çmimeve që kur njoftoi diagnozën e saj të sklerozës së shumëfishtë.


Aktorja u paraqit në tapetin e kuq në Critics Choice Awards 2023 , por u fotografua në audiencë në Hotelin Fairmont Century Plaza në Los Anxhelos. E veshur me një kostum të zi elegant Applegate ishte mevajzën e saj, Sadie, 11. Ajo u pa gjithashtu duke ndarë një përqafim me kolegen e nominuar Julia Roberts.


Ajo zbuloi në Twitter në gusht 2021 se ajo ishte diagnostikuar me sëmundjen kronike që sulmon sistemin nervor qendror. “Përshëndetje shokë. Disa muaj më parë u diagnostikova me MS. Ka qenë një udhëtim i çuditshëm. Por unë jam mbështetur aq shumë nga njerëz që e kanë këtë gjendje”, shkruante ajo në atë kohë.

“Ka qenë një rrugë e vështirë. Por siç e dimë të gjithë, rruga vazhdon.” Disa muaj më vonë, Christina foli për betejat e saj shëndetësore ndërsa festonte ditëlindjen. “Po. Sot mbusha 50 vjeç. Dhe unë kam MS,” shkroi ajo në Twitter në nëntor 2021. “Ka qenë një situatë e vështirë. Ju dërgoj kaq shumë dashuri të gjithëve këtë ditë. Sot po lëndohen shumë dhe unë po mendoj për ty. Le ta gjejmë atë forcë për të ngritur kokën lart. Unë po përpiqem.”

Applegate u nominua të dielën për aktoren më të mirë në një serial komedi për rolin e saj si Jen Harding në “Dead to Me”, por ajo humbi nga Jean Smart nga “Hacks”./Lapsi.al

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/11/15/christina-applegate-nderohet-me-nje-yll-ne-walk-of-fame/

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.