• |
ide | kryesore

Nuk deklaroi pasurinë, Gjykata e Posaçme nis shqyrtimin gjyqësor ndaj Fatos Lulos

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Posaçme ka nisur shqyrtimin gjyqësor ndaj Fatos Lulos, ish-anëtar i Gjykatës Kushtetuese. Ai akuzohet nga prokuroria për “fshehje e mosdeklarim të pasurisë” në formën e kallëzimit të rremë.
Sipas SPAK, Lulo ka bilanc negativ të të ardhurave në dy pasuri. Këtu përfshihet një apartament ne Tiranë dhe në një zyre 172 m2 e deklaruar si e dhuruar në Rrugën e Durrësit. Perveç 2 akt ekspertimeve financiare, SPAK kërkoi edhe pyetjen e 4 dëshmitarëve.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.