• |
ide | kryesore

Tërmeti ka dëmtuar pallatin në Bulqizë, banorët refuzojnë të dalin

-Instant, Lajme, Të fundit

Që në orët e para të mëngjesit ky pallat i dëmtuar nga tërmeti është rrethuar me shirit nga Policia si vendngjarje dhe banorët janë urdhëruar që të dalin prej aty. Disa prej banorëve nuk kanë pranuar të dalin nga shtëpiat edhe pse Bashkia ju paguan bonusin e qirasë.


Në shkallën e pallatit të paraqitur në videon e mëposhtme jetojnë 10 familje, disa nga të cilat kanë dal me qira në banesa të tjera, ndërsa tre prej tyre refuzojnë që të dalin.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.