• |
ide | kryesore

Aksident i rëndë në Bulqizë, 4 të plagosur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Bulqizë, aksident në rrugën ruale Ura e Çerenecit-Ostren,plagosen 4 përsona. Sipas policisë lokale të Bulqizës ngjarja ndodhur në fshatin Ostren të njesisë administrative Ostren të Bashkisë Bulqizë.


Ku një makinë ku drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga ku për pasojë jan plagosur tre pasagjerët si dhe drejtuesi i automjetetit.


Aksidenti është pikasur nga banorët e zonës të cilët kan njoftuar policinë lokale të Bulqizës dhe ambulancen të cilët shkuan në vendngjarje duke ju dhënë ndihmën e parë.

Burime pranë spitalt e Bulqizës bëjnë me dije se 4 të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën,ndërkohë policia dhe grupi hetimor ka nisur hetimet për shkaqet e asidentin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.