• |
ide | kryesore

Kim kritikohet për blerjen e varëses së Princeshë Diana-s

Paparazzi, Slider

Blerja më e fundit historike e modës e Kim Kardashian ka nxitur reagime ke ndjekësit.


Sotheby’s njoftoi se Kim kishte shpenzuar mbi 197,453 dollarë për gjerdanin kryq ametist të Princeshës Diana. Dhe siç parashikohej, lajmi nuk u prit mirë në mediat sociale, ku përdoruesit me sa duket ende nuk e kanë falur Kardashian për huazim të fustanit të Marilyn Monroe për Met Gala 2022.


“Ajo me të vërtetë po përpiqet të traumatizojë fantazmat e grave ikonike,” shkroi në Twitter Def Noodles, ndërsa një tjetër shkroi, “duke menduar për përkushtimin e Kim  për t’u lidhur me trashëgimitë tashmë ekzistuese të modës të njerëzve të vdeekur”.

“Diana është shfrytëzuar MJAFT dhe që Kimberly të bëjë gjithçka për të blerë diçka që duhet të jetë në një muze është mjaft e mërzitshme ,” shkroi një përdorues i Twitter; “Ky gjerdan duhet t’i kishte shkuar njërës prej mbesave të Dianës”, tha një tjetër. “Ajo do ta dëmtojë  ashtu siç dëmtoi fustanin e Marilyn-it”, shkroi një tjetër fanse e shqetësuar.

Kardashian ka thënë se ajo ishte “jashtëzakonisht e respektueshme” për fustanin e Monroe gjatë kohës së shkurtër që ajo e veshi atë në shkallët e Met. Gjithashtu Ripley’s Believe It or No! pretendoi se themeluesja e Skims “nuk e dëmtoi në asnjë mënyrë veshjen”./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.