• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta Isuf Kalo, ish-mjeku i Enver Hoxhës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Isuf Kalo, mjek, profesor, publicist dhe figurë e spikatur e historisë së vendit në kapërcyellin midis dy sistemeve, është ndarë nga jeta.


Lajmin e konfirmoi për DITA familja e të ndjerit.


Profesor Kalo po qëndronte prej disa muajsh në gjendje jo të mirë shëndetësore, jashtë Shqipërisë.

Pritet sjellja e trupit në atdhe.

Sipas një amaneti që ka lënë i ndjeri, lamtumira e fundit dhe varrimi do kryhen në vendlindjen e tij, në Luzat, ku ai u lind në 1942./ DITA


2 Comments

  1. Ngushellime familjes. Ishte nje profesionist i zoti dhe e mbylli karriere e tij te gjate si i tille.
    Nje model per mjeket e rinj shqiptare kudo qe punojne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.