• |
ide | kryesore

Burg mësuesit që ngacmoi 13-vjeçare në Tepelenë, është edhe këshilltar i Partisë Socialiste

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

40 ditë burg vendosi gjykata si masë arresi në ngarkim të Kleanthi Laçit, i akuzuar për ngacmim seksual ndaj të miturve.


Gjykatësja Suela Dashi është njohur me ngjarjen përmes prokurores Edlira Manelli, e cila nga ana e saj ka kërkuar burg pa afat për mësuesin e edukimit fizik në shkollën 9-vjeçare “Avni Rustemi” në qytetin e Tepelenës. Nga ana e tij mësuesi ka mohuar te ketë ngacmuar seksualisht nxënëset e tij.


Pas paraqitjes se provave, gjykatësja Suela Dashi ka dhenë vendimin me 40 dite paraburgim ndaj Kleanthi Laçit i cili këtë dënim do ta vuaje fill pasi te dale nga spitali rajonal i Gjirokastrës. Ai u dhunua të dielën e kaluar prej vëllait te njërës prej minoreneve te pretenduara se është ngacmuar seksualisht prej mësuesit.

Kleanthi Laçi përfaqëson Partinë Socialiste në Këshillin Bashkiak të Tepelenës.

Deri më tani, PS ende nuk njoftuar një vendim për ta përjashtuar si këshilltar mësuesin, tanimë të pezulluar nga ministrja e Arsimit.


11 Comments

 1. Mos i bini ne qafe socialisteve kot!
  Ata nuk çquhen per pushta!
  As Ati i tyre shpirteror nuk ishte!
  As Bastardi i tyre Udheheqes nuk eshte i tille!

 2. Po c’lprisni …..paska keshilltare te bashkise se Tepelenes qe na qenkan molestues seksuale minoreshesh…..kur kryetari I kesaj bashkie la qene hajdute xhepash neper autobuset e linjes Kakavie-Tepelen , dhe ka dale me.maska grabiste makinat ne 1997-en ?
  Prisni keshilltare me te hajrit me kete kryetar?
  Ç’prisni kur dje ne shtepine e deputetit te shquar te P.S-se nga fshat Nikel , te nderuarit zotit Rrahman Rraja ( turqisht perkthehet Dajakli Dajaku) strehohej nje killer me pagese ?

  1. Ç’prisni kur drejtoresha te kabinetit ( lexo dhe kupto haremit) te Arben Ahmetaj ( alias tigri ) u vidhen nga 500 mije euro ( gjona te vogla ,pare xhepi ) neper dysheket e shtepise , dhe kur punonjes te A.K.SH-it qe hapen bythesh neper Facebook me puro ne goje dhe shiste shampanie ,dhe qe rastesisht jane dhe patronazhiste kapen me thase me droge ne bagazh te makines ?

 3. Cfare problemi ka? Perderisa populli i voton ata veprojne ne emer te votuesve dhe jua bejne nderin edhe seksualisht tek femijet

 4. Degradimi i PS ka marre permasa te tilla sa nuk mbeti nivel pushteti pa u kapur ne krime te ndryshme, qe nga deputete e kryetar bashkie, funksionare e nepunes te administrates se larte e deri tek keshilltare bashkie.

  Por fenomeni thellohet, sepse Drejtesia e re nuk funksionon per ta.

  Perse PS perfaqesohet dhe zgjedh kete kategori njerezish ?!
  A votohen keta nga populli apo vota e tyre rrembehet ose blihet?
  Keto pyetje bejne qytetaret, te cilet kane ne dore te pergjigjen vete me 14 Maj…

 5. Po nuk u ngritem do shkaterrohet perfundimisht Shqiperia. Partia Fashiste Sorrosiane ka mbledh tere plehrat dhe llumi Shqiptar per ti perdorur si i do qejfi. Ky kari e gjeti ne tepelene ta kruaj bythen qe Tepelenasit jane Maloket e jugut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.