• |
ide | kryesore

Surpriza/ Zbulohen përgjimet audio të urdhrave për të vrarë në 21 janar

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Vrasjet e 21 janarit nuk kanë qenë një rastësi, por një akt i paramenduar me urdhër nga lart. Sot 12 vite pas ncjarjes tragjike ne mund të dëgjojmë bisedat autentike mes kreut të Gardës në atë kohë, Ndrea Prendi dhe zëvendësit të gardës Artan Hoxha, ky i pari i jep urdhër këtij të fundit që të mbajnë armët gati për zjarr.


Ato ka arritur ti sigurojë gazetari i kronikës Artan Hoxha, i cili publikoi edhe videon e famshme se protestuesit u vranë nga gardistët, pikërisht në kohën që pushteti pretendonte se ata ishin qëlluar pas shpine.


Hoxha ka publikuar sot për herë të parë materiale të reja që nuk janë zbardhur deri më tani dhe që tregojnë se ka pasur urdhër për të qëlluar direkt mbi trupat e protestuesve.

Kodi është “gati për zjarr ta-ta-ta”, ndërsa në një moment të dytë në radio flet edhe ish-ministri i Brendshëm, Lulzim Basha.

Atë kohë pas ngjarjebe u bë shumë debat se serveri i kryeministrisë u fshi me urdhër të Berishës dhe më pas nuk u morr vesh kurrë se kush kishte urdhëruar për të vrarë katër protestuesit:Ziver Veizi, Hekuran Deda, Aleks Nika dhe Faik Myrtaj

Lidhur me misterin e këtyre përgjimeve që kujtoheshin të humbura njëherë e përgjithmonë Hoxha deklaroi se regjistrimi ishte bërë nga një vend aleat, pasi të gjithë regjistrimet e bëra nga autoritetet vendase, janë fshirë.

“Pushteti u sigurua t’i fshinte pamjet. Përveç shqiptarëve, aty kishte dhe diplomatë të huaj. Kishte njerëz shumë tek kualifikuar të vendeve aleatë nuk mund të rinin pa e parë këtë ngjarje.

Ata e kanë regjistruar këtë gjë dhe është mbajtur si provë. Më është vënë në dispozicion për të akorduar ngjarjet. Më është kërkuar të bëj mbivendosje, për të lidhur zërin me figurën. Jam tronditur kur e kam dëgjuar.

Aty kupton se çfarë ka ndodhur. Kjo është një provë e fortë që tregon se protestuesit janë vrarë me urdhër në intensitetin e protestës. Dhe kur njerëzit ishin lodhur. Ky material është regjistruar nga aletatët tonë” tha ai.

Zbulimi i këtyre përgjimeve ka rëndësi se ai rrëzon përfundimisht alibinë se vrasjet ishin rastësore. Pas pengesave flagrante që i bëri qeveria Berisha prokurorisë së In qramës për të hetuar i çështja e parë çoi si të pandehur për ngjarjen Ndrea Prendin dhe Agim Llupon.  Gjykata vlerësoi se vrasjet e Ziver Veizit, Faik Myrtajt dhe Hekuran Dedajt kanë ndodhur nga pakujdesia dhe dënoi ish-komandantin e Gardës, Ndrea Prendi me një vit burg, si dhe gardistin Agim Llupo me 3 vite heqje lirie. Tani kjo farsë ka marrë fund dhe përveçse me hamendje vërtetohet dhe me prova se vrasjet ishin politike.

©Lapsi.al

PËRGJIMET E PLOTA TË DITËS SË 21 JANARIT:

KOMUNIKIMI I PARË:

Ndrea Prendi: Alfred dëgjon?
Alfred Ahmetcenaj: Po dëgjoj
Ndrea Prendi: Po afrohen shumë, duhet të jeni gati për zjarr
Alfred Ahmetcenaj: Po të kuptova drejt.

KOMUNIKIMI I DYTË:

Komandanti i Gardës Ndrea Prendi: Të mbahen armët në dorë gati për zjarr. Të mbahen armët në dorë gati për zjarr në ajër. Pastaj kur të them unë në trup.
Ndrea Prendi: Artan (Artan Hoxha, zv komandanti i Gardës). Dëgjon? Artan dëgjon?
Artan Hoxha: Dëgjoj, dëgjoj.

KOMUNIKIMI I TRETË:

Ndrea Prendi: Me të kaluar gardhi i telave do hapet zjarr luftarak
Artan Hoxha: Kuptova, kuptova
Ndrea Prendi: Ky është urdhëri, Dashamir dëgjuat
Dy efektiva të njësisë speciale: Alfred (Alfred Ahmetcenaj) ta-ta-ta gjakos (urdhëri për të vrarë)

Komunikimet (urdhërat) janë dhënë vetëm me radio nga komandanti i Gardës për vartësit e tij. Pasi u dha urdhëri për të qëlluar, u zbatua duke realizuar të shtënat një nga një dhe me breshëri, nuk është dhënë me asnjë urdhër tjetër për të qëlluar. Nga komunikimi në radio, menjëherë pas vrasjeve të protestuesëve, ka jnë qetësi absolute tek komandanti i Gardës dhe oficerët drejtues me të cilët ai komunikon. Komunikimi në vijim është sikur nuk ka ndodhur asgjë, madje nuk përmendet në asnjë moment që ka të vrasë apo të plagosur.

I panjohur: 260 i Luanit, dëgjon?
260 i Luanit: Ju dëgjoj
I panjohur: Të kërkon ministri, këtu në radio

KOMUNIKIMI I KATËRT:

Audio: Menjëherë dëgjohen të shtëna tek e tek, sërish dëgjohen 8 të shtëna radhazi një nga një.

Ndrea Prendi: Alfred?
Alfred Ahmetcenaj: Po dëgjoj (dëgjohen 2-3 të shtëna tek e tek)
Ndrea Prendi: Kujdes municionin! Kujdes municionin!

KOMUNIKIMI I PESTË:

Ndrea Prendi: Martin më dëgjon? Agim më dëgjon? Agim? Agim? 202 i Tufanit (kodi i radios) më dëgjon?
202 i Tufanit: Këtu jam. Ngjitur, ngjitur.
Ndrea Prendi: Alfred, një grup i njësisë speciale këtu tek porta numër 2.
Alfred Ahmetcenaj: Të kuptova
Ndrea Prendi: Artan më dëgjon
Artan Hoxha: Dëgjoj
Ndrea Prendi: Le ta djegin pemën nuk ka problem
I panjohur: 260 e Luanit?
I panjohur: Luani 3


100 Comments

 1. Keta ishin për të rujte kryeministrine.apo gomaret e katunit Për atë punë e marrin rrogën.
  Ça 21 janari thoni çeshtja shkoi në strasburg
  Familjet morën lekët përveç njërit me duket .
  Po me shume bërtasin ata që kanë marrë lekët.Aman mos i ngarkon kaq shumë gjykatat të bëjmë edhe në ndonjë gjyq për pronat që na janë marrë ne’45.

  1. Ku ështe SPAKU???? O nëne o nëne sa plan dhe veprim i djallzume dhe terrorist... Tipik komunist thotë:

   Ky ështe një akte, prej disa pushtetarve bandit, hajdute, Komunista dhe terrorista…. Le ta djegun pemen, nuke ka problem, se pse ne, shume shpejt do ti vrasim, dhe si justfikimin do gjem pemen e djegur.. Se pse keshtu e kemi bër plani me Saliun, për ti vrare njerzit kote… O nëne o nëne sa plan dhe veprim i djallzume dhe terrorist… Njësoj si Enver Hoxha kure kurdiste, planet për të vrare shoket ose popullin e thjesht… Ku ështe SPAKU?? tani që nuke veprone??? Sali Berisha, duhet të denohet, dhe duhet të dalin para drejtesise si vrase, hajdute dhe tradhtare i popullit Shqiptare… Ed Rame Turke hajdut Erdogani duhet të denohet, dhe duhet të dalin para drejtesise si hajdute dhe tradhtar i popullit Shqiptare.. Po gjith ashtue edhe batarica e tyre ilir spiun hajduti, duhet të denohet dhe duhet të dalin para drejtesise si hajdut ordiner dhe si spiun i sgurimit të Enver Terroristi…. Amerike të lutem na ndimo..🙏🇦🇱🇦🇱🇺🇲🇺🇲 Ja SPAK ku i ke private…. Mose na thuaje që nuke kemi prova… Se ështe turpe…

   1. 1/3 e popullsise ka mare dhen.kjo e ka fillesen nga plani djallezor te gomarit te surrelit.komunistet te vrasin naten e te qajne diten.une kujtoj edhe kelyshin i briseldes te atij capaculit nga kavaja,ku demokratet i can barkun e i hodhen ne kanal.uau cfare krimi.gjynah qe ishte jastek i ideuar nga Spielberg.nuk ishte Spielberg.ishte fshatari bythqir nga ura vajgurore se bashku me bythqirin tjeter
    gomarin e surrelit.

     1. ATA U VRANE NGA AFER NGA NJEREZ TE INFILTRUAR NGA RAMA OSE CIA

     2. ATA U VRANE NGA AFER NGA NJEREZ TE INFILTRUAR NGA RAMA OSE CIA!!!!

     3. ATA U VRANE NGA AFER NGA NJEREZ TE INFILTRUAR NGA RAMA OSE CIA!!!!!!!!

  2. Me sa kuptuam, te.ngrihemi ta djegim kryeministrine sa me shpejt se do na demshperblejne per fyerje. Dhe Artan Hoxha do behet i famshem dhe i pasur!
   Aleatet e Artanit, le te sulmojne kryeministrite e tyre.

  3. ca thua o katnar, po protestuesit u vrane me cadra pistoleta nga njerez te futur nga Rama, madje doli dhe video e atj qe ngjiste gardhin me pistolete ne brez, ekspertiza mjeksore nga spitali ushtarat deklaroi qe vrasjet ishin bere nga distance e shkurter 2 metra e me arme te kalibrit te vogel, tek video qe nxori klani shikohet se si leviz krahun ai xhaja mbrapa portes kur vritet protestuesi para deres

   1. Ndoka prenga doshi, bushi, frroku , cela, rrahman rraja, roshi, gjici, ymer lala, ben keshi, dhe kryetari ps mat grupi i zjarrit .

    Qenka plot ridhjerja me kriminela ne veri qe kan marre mandat deputeti dhe bashki plot.

  4. O katnar,o [email protected] problemi i vrasjes se kater burrave te pafajshem ne bulevardin deshmoret e kombit mbyllet vetem me burgosjen perjete te Sali kriminelit. Ndryshe asnjeher nuk do kete qetesi ne Shqiperi

   1. Eshte njesoj sikur te futesh ne burg edi ramen se lefter koka ka marre kokrra fiku pas krahve te palikarit,po si ka pjerdh keshtu ky popull, keta duan histori te shtyjn kohen dhe populli te harroj Bordin qe ngriti cmimin e naftes dhe incelatoret,ju merreni me perrallat e tan hoxhes nga skrapari por sidomos tw muc nano mutit🤮🤮🤮

  5. Doni me per Belulin o cecene e shpellkare te spiunit kriminel te salih metaj,me ne fund dhe ju shpellkare te mjere po ndigjoni urdhrat per zjarr te dhene nga salih karaxhici dhe te zbatuara nga Prendi ish administratori i punimeve te Viles se salihut ne lalez

   1. Ku e pe belulin ti mer mocalor i bythes, ku jep urdher kush per vrasje? Apo thjesht diharre nga goja si gjthmone.
    Ok, Prendi ish administor ne lalz, po ate tjetrin e grupit te zjarrit kryetar ps ne mat saliu e vuri mo?

 2. Tymuesja e radhes per te mjegulluar vjedhjet, korrupsionin e shfrenuar ne te gjithe kapilaret e shtetit,

  per te mjegulluar bemat e nje pushteti qe ka si qellim te vetem zgjatjen e diteve te nje regjimi qe

  po ben ceshte e mundur per te larguar shqiptaret nga Shqiperia, A mbulohen miliardat e vjedhura

  a mbulohen fadromat mbi shtepite e qytetareve, a mbulohet varferia e tejskajshme, a mbulohet

  eksodi biblik me nje gjoja pergjim te “aleateve” qe e paskan mbajtur ne frigorifer per 12 vjet.

  Ne se eshte i vertete dhe nese kjo sherben si prove per te fajsuar dike atehere duhet te dilete qe

  atehere dhe jo para zgjedhjeve, kjo mban ere . Keto jane manovra pushteti.

 3. Sa bukur edhe ju te Lapsit!! Me 21 Janarin po kerkoni te terhiqni vemendjen e skandalit te inceneratoreve!Keni humb shume pike!!!

  1. Doli dhe artan hoxha me porosi . Kushedi sa leke paska hudh rama per te marre fallco pergjimet

   Mbase jane doctored, mbase jane origjinale.

   Qelbsilliku i radhes.

   Kan fillu tu nxjerr skeletet nga arkivat

   Fillun me fatmir mediun tani me ndrea prendin

   Levizja e radhes do jete 1997

   Tjetra 1991

   Do bejne i cik pushim

   Tjetra 1944 balli dhe legaliteti

   I ka ardh fundi kermes.

   Nderkohe rama po u pi gjakun si ne 21 janar e sot e gjithe diten

   Popull kar, ne vend ta kete frike rama se do ngrihet populli, delet rrine hane barin e kimetes dhe enver hoxhes

 4. A janë thënë vallë të gjitha faktet rreth 21 janarit?

  Z. Hoxha bën mirë t’i japi të gjitha të dhënat, fut ketu kush e organizoi protestën, qëllimet e padeklaruara e organizatoreve, a kishte njerëz të armatosur aty, pse u provokuan njerzit të përplaseshin fizikisht me gardën, cili është roli i plotë i Ramës dhe grupit të tij ketu??? E të tjera e të tjera….

  Z. Hoxha (dhe lapsi.al) lënia e qëllimshme e informacionit jashtë, përbën gënjeshtër dhe është e dënueshme.

 5. Maloku i vucidolit duhet arrestuar brenda 24 oreve dhe te shkoje ne burg ku do tja cajne ate bythen e fishkur

 6. Te kuptohemi! 4 fakiret u vrane sepse DONIN TE SULMONIN KRYEMINISTRINE
  Sot te sulmosh Kryeministrine vdes nga gazi lotsjelles ose piqesh ne hell nga zjarri vullkanik. Miniumi te denon Yuri Kim ‘non-grata’ ..
  Pergjoni tani……

  1. Tani me ramebushtren keni gjeture lumturine.
   Kjo eshte qeveri…
   Keshtu i do mushka drute….
   “Gojorja sekretare”e jevgut ish barbón ahmetaj kishte 600 mije euro ne shtepi
   Imagjino ca kane keta vampiret e haremit mavi…
   Faje ka Doktori qe nuk i trolli me kohe keta gicat e kuq.
   Tani jane bere derra monstruo e dhe po shqyejne dynjane.

  2. o rrote kari je fut 4 here ne kryeministri e ste ka gjet gje, ah po kur shkove me koke dash me marr seline e PD e hengre ne bythe

   1. Kush eshte fut 4 here. mami jot? Se s’ka hyre njeri ne kryeministrine e Rames! Apo shkruan nga Italia a Belgjika…?

  1. Po lul mongoloidi si e tregon ngjarjen? Ish Ministri i brendshem nuk flet, ylli ne ngjitje.
   Nje nga gardistet kryetar bashkie.
   Alqis baltas arqen arixhius zoto lekurzius….
   Arixhinjte kane pushtetin.
   Ti hane mutin afrikes.

   1. Asgjë më tepër se një zbatim rigoroz i rregullave të gardës.Cfar do bënin t’i prisnin me lule?Garda për atë punë është.U vranë, fatkeqsisht sepse donin të shkatërronin institucionin e kryeministrisë. Vetëm kujtoni çfarë ndodhi në kongresin amerikan.A nuk i vranë 6 persona ndër t’a një zonjë ish ushtarake e pluridekoruar.A i ngrit një akuzë ndaj policisë?Jo.Sepse kryen detyrën. Në radhë të parë mbrojtën institucionin e sigurisht vetveten.Kjo është një tymnajë për të mbuluar skandalet dhe plan për të manipuluar opinion për zgjedhjet e ardhshme.

    1. Te qifte sala rracen o Gimi se jane vrare me cadra pistolete apo harrove. Sa te kete njerez kara si ty ne qarkullim keq e ka punen ky vend.

    2. Nuk u vrane brenda ne kryeministri. As ne shkallet e saj. U vrane ne bulevard, ne rruge publike kur protesta kish mbaruar e baterdia qe bere. U vrane se maloku se pranonte dot faktin qe te poshterohej ne ate fare menyre. Ndaj maloku sot eshte ber non grata e do e kaloje ter jeten si qen plerash dhe morrat si ty do lehin ter jeten si bythqira te vegjel.

  2. Lapsi ne kete rast po thote qe ja ku esht ndrea qello brenda gardhit , edhe pse u denua. Me mijra kane vdek me vdekje te ngadalte si bretkoca nga shendetesia falas, mos te flasim per covid dhe menaxhiminin bastard ku njerezit hidheshin nga spitalet

   Demin sot e gjithe diten e ben rama dhe ka 10 vjet qe po e con drejt vdekjes ket ven, kta merren me skeletet e rames

 7. “Armet gadi per zjarr”…e kjo na qenka Surpriza? Po kjo ngjet kudo ku ka protesta te lajmeruara si te dhunshme (Rama para protestes : Do ta bejme si ne Tunizi’)
  C’te bejne ne ate, Ameriken e Demokracise nese u vervit makinen mbi gardhin e White House? Po nese i vervit gure e hunj mbi policet? Ketyre mund ti referoheni ca atyre perplasjeve te mbeshtetesve te Trump pas zgjedhjeve atje, e sa viktima pati…dhe gjithmone atje, ne Tempullin e Demokracise boterore!

  1. Ne amerike nje vetem vdiq megjithese protestuesit u futen brenda ne kongres. Edhe ajo qe vdiq qe se sulmoi fizikisht nje polic. Kurse te ne njerezit u vrane ne rruge jo brenda nderteses. Kshu o pall kari. Cecen

 8. Po ketej nga protestuesit e paguar nga Tom Doshi do nxherrin ndonje pergjim? Ose nga mbledhja e PS ku u thote Toma se ka hedhur ca miliona per 21 Janarin. Thone u ka perplasur edhe pistoleten ne tavoline. Se po e pe ngjarjen vetem me nje sy nga vrima e celesit te humbasin ca gjera

 9. 100 here po ta shikosh kete video nuk kupton asgje. Zeri i i komandantirt te gardes nuk degjohet
  gjekundi. Sqarimet i ka bere Artani i PS-se ashtu si i ka thene partia. Nuk mbulohen dysheket e
  qeveritareve plot euro te vjedhura me tymnajen e 21 janarit.

 10. E çfarë suprize.Thjesht komunikim ndërmjet strukturave të Gardës. Asgjë më tepër.Garda bëri detyrën si çdo Gardë në botë.A e dini që fjala Gardë është Gardh pra rrethim. Që në kohët e lashtësisë nuk mund t’a kalojë gardhin e shtëpisë pa qenë i mirë pritur.Po ishte armiqësor veprohej forca.Pra në rrjedhojë të viteve i perceptuar gardhi rrethues me dru në gardhin rrethues me njerëz që mbronin mbretërit.Dhe bodygard çfarë bën?Mbron personin dhe nëse hasin antetator e asgjësojnë.Pra dhe ajo ç’ndodhi në kryeministri ishte sulm që deshën të kalojnë gardhin në sulme agresore keqdashëse ku Garda ishte e detyruar të vepronte sipas ligjeve.Pra fatkeqsisht kjo solli dhe viktima si në kongresin Amerikan që për këtë akt po akuzohet vetë ish presidenti Trump. Siç po veprohet rishtazi në Brazil.Si duhet të hetoheshin Rama e tjerë që organizuan atë grusht shteti dhe që për faj të tyre vdiqën 4 personat.Dhe ky është realiteti.

  1. Edhe pidhi mamit tat ka gardh po prap ajo shkeper perdite e ti ske vrare njeri der sot se po te shkerdhen mamin. Bythqir lulishtesh

 11. Keto jane shashka per tju larguar te vertetes o i gjati ine . E nise turmen mish per top drejt vdekjes ashtu siç nisen kafshet ne thertore dhe gjithçka e bere per pushtetin tend personal . E sotmja , pas 10 vitesh pushtet , tregon se gjithçka e bere per te sunduar kete komb . I solle keti vendi te keqijat me te paimagjinueshme , bere pakt me krimin e me djallin vetem e vetem te mbash pushtetin me çdo kusht , qe nepermjet pushtetit te beshe pasuri e nepermjet pasurise te blesh pushtetin .
  Per para e pushtet ti je kail te kalosh edhe mbi kufoma o jashteqitje e njerezimit .
  Vrasesi i vertete dhe i vetem je ti o kerme qe ndote nje komb te tere .
  Vdekja per ty eshte pak , gijotina gjithashtu , burgosjen e ke hak .
  Nje tmerr pa fund per ty eshte domosdoshmeri per kete popull , per ti treguar brezave qe do vijne sesi nuk duhet te jete nje drejtues i ketij vendi .

 12. Prandaj e donte ne çdo kusht Bashen ne krye te PS Rama, ngaqe ka vrare 4 demostruesit?
  Ndaj edhe shperbleu me post ne PS nje nga ata qe gjuajten? Te shkretet ata qe iken thuaj,mish per top per interesa te te ketij qe nuk po iken nga pushteti. Dhe per cfare? Per nje pergjigjim ku Like kish marr ryshfet qe vetem nje zyrtar i thjesht sot merr dyfishin.

  1. Harrove qe dvorani e nxorri te pafajshem , ndersa soft solution merr tendera te lali eri dhe akshi

   Ermal beqiri soft solution

 13. Gazetari “investigativ” Hoxha, i cili merret me kronika te vjetra krimi, pasi mafia i ka vene ne vije, por asnje here me korrupsionin e qeveritareve te larte, na hodhi nje video qe e “zbuloi”, me pagese, pas 12 vitesh.

  Pritet qe Rama ta dekoroje si “mjeshter i madh” per sherbimin e bere ne kuader te fushates elektorale.

 14. O z.Shkullaku e Bushati, me gjithe mirekuptimin per detyren per te raportuar lajmin, do ishte mire qe mos te merrej copy paste po te vihej ne kontekst, te djeshem e te sotem qe te ishte i balancuar. Njjerzit duhet ta dine ca ndodhi dje po dhe pse po e marrin vesh sot.
  Pergjegjshmeria gazetarise nuk mbaron ne forme (thjesht raportim), por dhe ne permbatje (balancim e konstektualizim te lajmit).
  Nje keshille modeste e miqesore nga lexues i rregullt dhe vleresues i punes suaj ne pergjithesi.

 15. Te Mblidhen te gjithe QELBESIRAT kunder Sali Berishes kjo ishte motivi 21 Janarit! TE QUASH NJE TURME QELBESIRE VETEM KRYEQELBESIRA EDI RAMA E THOTE KETE GJE! KU JEMI SOT 4 VETA U VRANE NGA KRYEQELBESIRA DHE TANI TALL ATE QE NUK THUHET ME GOJE DUKE BERE CFAQJE TEATRI NE BULEVARD ME HARIMIN E TIJ TE VESHUR ME KOSTUME QE KUSHTOJNE MIJERA DOLLARE DHE TALLEN ME FATKEQESINE E TYRE QE U PERDOREN SI QELBESIRA PER TE ARDHUR NE PUSHTET DHE PER TI SHFRYTEZUAR TURPERISHT NGA KJO BANDE TURPI ESHTE PAK! KUR DO TE BEHEMI TE MENCUR O POPULL ! JU KA QUAJTUR Q E L B E S I R A ! NUK I VJEN KEQ ATIJ PER JU DHE NDJESE FAMILJEVE PER FAMILJARET E VRARE! JU PERDOR BEHUNI TE ZGJUAR ESHTE KEQARDHJ E QE AKTRON ME JU !

 16. Kryeqelbesira nuk kujton nenen e vet qe e ka quajtur me llafe te pista 🤮 Luan teatrin e rradhes me njerzit qe i Vrau vete! Pse nuk ishte ai ne krye te Qelbesirave se keshtu I quajti popullin PSE!!!PSE!!Apo e dinte qe do ti criste dhe shikonte nga lart planin qe kishte bere per tju vrare? Tani po ju vret dy here me teatrin qe luan me ju !!

  1. Mos u merr me deficentet. Djegsat 400 m euro. Kovidi 20 mij te vdek. Kush do me lexu i ka te gjitha mundesit. Kush ka qejf karo bollinon ske ci ben

 17. U vrane 4 vete qe dolen ne demostrate per 6000 mije dollare !!Imagjinoni vetem Dollapi i Veshjeve te Elisa Spiropalit te pakten sa kemi pare ne eshte mbi 1 MILION Dollare Ja pse i nxora njerzit (Qelbesirat sic ju vuri emrin Kryeqelbesira) !

 18. Nderkombetaret paskan bere pergjimet,dhe i paskan ruajtur,per t’ja dhene Artanit si nje rilindas “shembullore”,qe te behet si Arsen Lupeni,e te “cudise”boten,sot,pas dekada vite te kaluara!Shkurt,Artani,po na del si agjent i nderkombetareve (te cilet nuk duhet t’i fuse te gjithe,ne nje thes )dhe si i komanduar,prej tyre,t’i nxjerre sot ne drite?????? Pse nuk passkan dale ne vitet kur behej gjykimi? Nese “nderkombetaret”paskan dashur t’a ndihmojne drejtesine,per vrasjet e 21 janarit (sepsa pergjimet prandaj jane bere,qe te sherbejne per drejtesine,por ne kohen e duhur,dhe jo mbas kaq viteve) dhe jo per t’ja “dhene” Artanit,sot,kur ne drejtesi,vlon korrupsioni shteteror,i te gjitha problemeve,filluar me PPP,incerenatoreve,,koncensioneve,vjedhjeve te votave,vjedhjeve te parave,qe i ruajne ne ofshore,dysheqe,kasaforta,apo dudke blere me marifete xhajallaresh,shtepi e prona te pa luajteshme? Sot pra,qe nuk po munden ,te perballen ,me urrejtjen popullore,ndaj ketyre veprimeve,”nderkombetaret”,nxjerrin “asin”artan,prej brekeve,per te mbrojtur,te pambrojteshmin Rama,i cili,i kthyer ne nje vegel qorre,te te njenjteve nderkombetare,qe na paskan bere pergjimet (pse per pergjime,qe t’i ruajne,kur t’u duhen,u dashkan nderkombetaret????)Keta nderkombetare,kushdoqofshin ata,duhet te ndihmojne popullin,qofte edhe me pergjime spiunazhi,atehere,kur i duhen drejtesise,e jo kur t’i duhen Rames.Vete Rama,nuk ka pranur ,si prove,asnje pergjim,qe jane bere nga vete policia e vet,si dosjet e Dibres,dy dosjet e famshme,ku edhe vete ai degjohet ne bisede pe eliten e rilindjes.Si do i pranoje sot,pergjimet e Tanit te Hoxhajve????

  1. Ka pagu lek shume rama per ti qit ato pergjime. ka dhe per ramen plot. Tahiri u shpraz te rr e qelbhasanit para se te largohej si minister. Kan material plot

  2. Po ca nderkombetaresh me artan kurven. . Rama ka sajuar audio pergjimet dhe i nxjerr nepermjet prezervativit artan

 19. Degjoni,Tan Hoxhen,tek Rudina e spiuneve te Hilajve,se me sa mllef flet ,per kundershtaret e rilindjes se tij e te Rudines,dhe me sa pasion,na tregon,se si na paska zbuluar,nje thesar te pa cmueshem,te dhuruar,prej shefave te tij (qe thote se jane nderkombetaret,pra Tani qenka ushtar dhe ne sherbim te ndekombetareve,me paret e te cileve,ai na shetit,neper Ameriken Latine,Europe,Dubai,e tje…gjoja si gazetar,rroga e te cilit,nuk i mjafton as per te bredhur,neper Shqiperi).Keto dite,te presim,qe Presidenti i Republikes,t’a dekoroje Tan Hoxhen,si kryeagjentin e nderkombetareve,qe i sherbeka atyre,per interesat e tyre dhe te rilindjes-ne rastet kur i nevoitet! Kot u paguajme,dhjetra shiksave,kur punen e beka vetem ,nje agjent i stervitur dhe perdorur,prej nderkombetareve.Ne kohen e Saimir Tahirie,u zbulua ,qe nje paisje pergjimi,ishte futur ne Shqiperi,natyrisht,ilegalisht,me ndermjetesine e ambasades itaaliane,dhe nuk u zbulua,kurre se ku perfundoi,ajo paisje.Ka qendruar,tek italianet,apo ka shetitur neper koleget e saja ne Tirane,pak rendesi,ka,por ama,ja po shikojme sot,produktin e saj,ne duart e Arsen Lupenit shqiptar Tan Hoxha.Pesim edhe produkte te tjera,por ne kohen,kur,t’i nevoiten rilindjes,pas cdo skandali qe do dale,ne te arthmen.

  1. Tan hoxha eshte nje zgjatim i rames, sa here duhet qit dicka ne media nga policia del artani me burimet e tij. Dmth ja jep fuga gati.

   I paskan kerku artanit me i von ne kontekst, edhe iranianet besoj artanin kan kontaktu para se te qesin xhirot e rames me charter😂😂

   Lajm i porositur

 20. E dine nderkombetaret se veshjet e Elisa Uleritese Spiropalit dhe Palltoja e veshur nga Linda e Surrelit kushtojne me qindra mijera dollars!1000 here me shame sa just gjeten Eurodeputetes qe me te drejte e arrestuan!Po ketyre "zonjave hajd thotë:

  Krueqelbesira disa I vret te tjeret I fut ne burg pastajBen sikur I qan hahaha Vendosin karafila me Elisen shkojne numerojne Milionat dhe qeshin hahaha !KY eshte aktori qe tall bythen me qelbesirat pra me ne!

 21. Pra Elisa qe vishte fustan te piset vrau 4 te pafajshem qe te vishet tani me kostume mijera dollare dhe te fluturoje me Aerplanin privat bashke me Kryhajdutin !!

  1. O lapsi mirë që Tanka e dha “sihariqin”tek tv e Hilës por dhe ju kështu!!! Surprizë e madhe përgjimet. Një pyetje. Përse tani pas 12 vjetësh?Mos po dhe ju bashkë me Tankën jeni në sinkron për të ndihmuar prapë Ramën.Talleni dhe me viktimat që Rama i çoi mish për top në mos i ka egzekutuar me kriminelat e tij atë ditë.Akoma me fajin e ka Saliu!!! Gjithë ai sulm që u bë ishte thjesht një grusht shteti dhe pasojat i shohim tani.Jemi kthyer në monizëm.Pra preludi i gjendjes të këtyre 10 viteve.Krim ,korrupsion ,vjedhje e shkatërrim të shtetit të së drejtës.Ja ky ishte 21 janari 2011 i vranë 4 njerëz të pafajshëm.

 22. A mos duhet qe Garda t’u beje “makeup” protestuesve te dhunshem.KOKEPALAREVE?!
  A u harru deklarimi i nji dite ma pare i Kryemashtruesit Edvin Rama?
  A u harru mercedesi qe theu postbllokun dhe goditi bllokun e betonit ne tentative per t’a levize?
  A u harru se u dogjen makina,kazana plehrash,peme,u hoqen guret e tullat e kalldremit,me te cilat u godit OBJEKTI i RENDESISE TE VEQANTE?
  Cdo “GARDE”asht pergjegjese dhe krijohet per ruajtjen e qeveritareve dhe objekteve te tyre jo me SHKOPINJ por me ARME.
  K’saj kendej nga Shkodra i thojme:”Pordhi plaka vjet e i erdhi era simjet”

 23. Ngrihuni nga ato varre ore te mashtruar,
  te shikoni ca Ed Ramen me lule ne duar,

  eshte ai qe me Ilir Meten ju nderseu ne 21 janar,
  per ta bere pastaj Ilirin President, Qytetar te Par,

  ngrihuni nga varret or te mashtruarit e shkret,
  peshtyjeni ne surrat kete Gallof Ram mesybet,

  me e pakta qe mund te beni eshte kjo, sigurisht,
  qe mos talle b…me ju c’do 21 janar, perjetesisht!

 24. Nje nga ankesat kryesore te popullit sot eshte se shteti eshte i pafuqishem perballe krimineleve dhe i sherben atyre. Pastaj ankohemi kur mekanizmat e shtetit veprojne. Sali Berisha do duhej te ishte varur qe me 1997, te cilin e shpetuan socialistet qe ta perdornin si gogol ndaj shqiptareve ende edhe sot. Por po ashtu me 21 Janar duhej te ishin varur Edi Rama dhe Tom Doshi. Keta organizuan sulm te dhunshem ndaj institucioneve te shtetit per te perdorur pastaj viktimat per pushtetin e tyre. Ilir Meten dhe ata qe mbrojten institucionet i gjykoi drejtesia, por e beri te pafajshem Edi Rama kur tha se fajin nuk e ka individi por sistemi. Perseri per pushtetin e vet shkeli mbi viktimat, sepse sistemin e vjedhjes nuk e nderroi por e perfeksionoi me koncesione e PPP. Aq para sa kishte Ilir Meta ne bllok, i kishte nje pastruese e nje drejtoreshe te nje ministri te Rames ne aspirator. Llogarite bejini vete, por mos ju duket cudi qe keto pergjime dolen per te mbuluar aferen Akda Klosi, sepse pastruesja mund edhe te pendohet e te tregoje se parate nuk i ka te vjedhura por ja kishin lene ti ruante. Nese njerezit qe vjedhin e shkaterrojne shtetin nuk denohen, fatkeqesisht do na shohin syte 21 Janare te tjere, te dukshem e te padukshem

 25. 21 janarin ? Ate e ka amnistuar Edi Rama qe kur dergoi me pas ne Presidence vete njeriun qe me videon e te cilin i fryu zjarrit ne ate 21 janar, Ilir Meten!

 26. “Në 14 shtator ‘98 u sulmua kryeministria, Nano ishte aty, me tanke antitanke dhe kallash. Nanon e morën badigardët zvarrë, e futën në makinë dhe e larguan nga kryeministria.

  E mori dot Berisha pushtetin? Që atë ditë Berishës iu dha një leksion që pushteti nuk merret me dhunë, merret me vota”, tha Dervishi.

 27. Nastradini kur zihej ngushte, hapte qitapet e vjeter. Rama i zene si miu ne qyp ne super-vjedhjen qindra miliona Euro tek Inceneratoret, synon ta fshehe ate duke treguar perralla te vjetra.
  Thesari i Krrabes dje, sot 21 janari 2001, apo 14 shtatori 1998, nuk mjaftojne per te mbuluar hajduterite e rilindjoteve te vijes se Dyte si ajo Alda Klosi me mbi gjysem-milion Euro ne njeren nga 5 shtepite ne pronesi, pa le pastaj ato te vijes Pare si surrat meiti Arben HaMutaj qe ate Alden e kishte cingien e Kabinetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.