• |
ide | kryesore

Dëbora arrin në 2 metra, bllokohet aksi rrugor Panarit- Shtyllë në Korçë

Arkiva
Korçë,

Reshje të dendura bëbore kanë bllokuar sot aksin rrugor Panarit-Shtyllë në Bashkinë Korçë. Bora ka arritur deri në 2 metra në pjesë të caktuara. Ndërkaq sinoptikanët kanë parashikuar që ditët në vazhdim të kenë shtim të rreshjeve te dëborës dhe ulje të temperaturave.


Sipas njoftimit, pritet që ditën e sotme dhe të nesërme të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Ndërsa reshjet e dëborës do të bien me intensitet të ulët dhe mesatar në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër. Në Shkodër janë dëmtuar 4 ura.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.