• |
ide | kryesore

Elon Musk, i shqetësuar për sigurinë e familjes së tij

Paparazzi, Slider

Elon Musk  ka frikë për sigurinë e familjes së tij. Ai thuhet se punësoi një ekip elitar sigurie për t’i mbrojtur ata pas publikimit të skedarëve të Twitter-it.


Babai i Musk, Errol Musk foli për Sun dhe tha se shtëpia e tij është grabitur në të kaluarën dhe se kushdo që do të donte t’i rrëmbente do të fitonte 20 milionë dollarët më të lehtë në jetën e tyre. Errol tha se “Nëse ata rrëmbejnë një prej nesh, do të jenë 20 milionë dollarët më të shpejtë që dikush ka bërë ndonjëherë në jetën e tyre. Mendoj se Elon është pak naiv për armiqtë që po bën, veçanërisht me skedarët e Twitter”.


Në dosjet në Twitter, Musk zbuloi se gjatë fushatës presidenciale, kur Donald Trump kandidoi për t’u rizgjedhur kundër Joe Biden, ekipi i Twitter i dha përparësi informacioneve të caktuara dhe bllokoi të tjera që do të dëmtonin kandidaturën e Biden.

Teksa kishte frikë për jetën e familjes së tij, Musk pezulloi një llogari që gjurmonte vendndodhjen e avionit të tij privat së bashku me ata gazetarë që ripërpunuan postimet. Errol shtoi: “Ai vendosi, pas kërcënimeve të fundit ndaj tij, se edhe unë kam nevojë për mbrojtje. “Mendoj se është çështje kohe përpara se një nga njerëzit që do të ekspozojë me skedarët e Twitter-it të thotë; “Nuk dua të shkoj në burg, nxirre Elon”. Nuk është shkencë raketash.

“Njerëzit e Elonit më kontaktuan për të thënë se donin të siguronin plotësisht shtëpinë time. Në dhjetor mora një njoftim nga kjo kompani sigurie që thoshte se ata kanë udhëzime për të siguruar shtëpinë. Kështu që tani kam nëntë kamera rreth shtëpisë që monitorohen 24/7 . Mund të monitoroj në telefonin dhe televizorin tim.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.