• |
ide | kryesore

Flo Rida fiton padinë kundër kompanisë së pijeve energjetike

Paparazzi, Slider

Flo Rida u shpërblye me 82.6 milionë dollarë dëmshpërblim si një juri zbuloi se një prodhues pijesh energjike shkeli një kontratë që kishte me të.


Një juri e qarkut Broward ia dha shumën reperit gati dy vjet pasi ai dhe kompania e tij Strong Arm Productions paditën Celsius Holdings Inc.në maj 2021. “Në thelb, unë ndihmova në lindjen e kësaj kompanie. Gjithçka që kërkonim ishte disa njerëz të besueshëm që silleshin sikur të ishin familjarë”, tha për Associated Press. Dhe më pas, kur vjen puna te suksesi i sotëm, ata thjesht më harruan mua”.


Siç raporton botimi, Flo Rida ishte ambasador i markës nga viti 2014 deri në vitin 2018, me një ankesë civile që pretendonte se përfshirja e tij e prezantoi kompaninë në një audiencë më të gjerë. Avokatët e kompanisë argumentuan gjatë çështjes se kompania arriti suksesin e saj më të madh kur marrëveshja e miratimit përfundoi.  Një rritje në shitje dhe vlera e aksioneve ishte rezultat i marrëveshjeve të tjera, sipas AP.

“Celsius është i zhgënjyer me rezultatin dhe nuk pajtohet me verdiktin e jurisë. Ne synojmë të apelojmë bazuar në disa arsye,” tha një zëdhënës i Celsius për PEOPLE. “Ky vendim nuk heq gjithçka që ka arritur Celsius gjatë disa viteve të fundit. Ne mezi presim të arrijmë sukses të vazhdueshëm dhe të ofrojmë produkte cilësore për klientët tanë.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.