• |
ide | kryesore

Ishte dënuar nga drejtësia italiane për trafikim droge, arrestohet në Greqi i shumëkërkuari shqiptar

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 42-vjeçar shqiptar, ndaj të cilit ishte lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar nga autoritetet italiane është arrestuar në Janinë të Greqisë pasi është pikasur nga forcat helene.


Sipas akuzës së shtetit italian 42-vjeçari është dënuar me 6 vite dhe 8 muaj burg për trafikim të lëndëve narkotike.


Sakaq, pas arrestimit të tij ai është vendosur në paraburgim, nërsa mbetet në pritje të procedurës për ekstradimin e tij drejt Italisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.