• |
ide | kryesore

Atentat shqiptarit në Gjermani, 25-vjeçari qëllohet me armë zjarri pas përleshjeve në një loka

-Instant, Lajme, Të fundit

Atentat ndaj një shqiptarit në Gjermani. Mediat gjermane shkruajnë ndaj 25-vjeçarit është qëlluar me armë zjarri,. I riu shqiptar ka mbetur i plagosur dhe është gjetur i shtrirë në borë në Hartmannstrasse.


Bëhet me dije se është dërguar në spital ku edhe ka marrë trajtim mjekësor dhe është jashtë rrezikut për jetën.


Mësohet se të shtënat me armë kanë ndodhur pas një përleshjeje që kishte ndodhur në një lokal në Dessauer Strasse ku ishte përfshirë edhe i riu shqiptar.

Sakaq ende nuk dihet kush janë autorët  që kanë qëlluar dhe se hetimet për këtë ngjarjeje vijojnë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.