• |
ide | kryesore

I arrestuan mikun zyrtar të FBI-së/ Rama reagon me përgjigje ndaj akuzave

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
FBI

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI Charles McGonigal, mik i tij.


Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë.


Lexo më tej: Skandali i shpjeguar thjeshtë/ Lidhja e Ramës me agjentin e arrestuar të FBI  

Ai i quan akuzat e opozitës “Big Brother i politikës” dhe thekson se ka vendosur se nuk do të merret më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri.

Lexo më tej: Detaji nga dosja hetimore/ Rama mori një pajisje të FBI-së nga Charles McGonigal 

Kryeministri Edi Rama në Twitter: 

Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!

Jam mësuar, po së fundmi kam vendosur të mos merrem më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri pambarim! Më pak fjalë dhe akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që kanë punë për të bërë apo punë për të zgjidhur.

Duhen kuptuar edhe ata që s’dinë të bëjnë asgjë tjetër, ashtu siç duhen kuptuar edhe ata që s’duan të besojnë asgjë tjetër përveç asaj që duan medoemos të besojnë.

©LAPSI.AL 


30 Comments

 1. Si ka mundesi kaq shkurt o Udheheqes?
  Ku perfunduan fjalimet e tua 45minuteshe dhe sokratike????
  S’po te vijne fjalet e???
  Po Fugshpumin ku e paske?
  Mos i ler sende te mprehta afer.
  Dhe pyete njehere Yurin ku ta cojme gjithe kete bar qe kemi grumbulluar…🍆🍆🍆🍆🍆😁😁😁😁😁😁😁

 2. leri te flasin bythqiret e Salih Non Grates o Edi se e kane nga deshperimi qe ceceni i tyre po fundoset cdo dite e me shume

  1. Po pra. Edhe median dhe gjykaten amerikane i kontrollon Saliu. Bejini gojore gomarit te Surrelit se e beni mire

 3. nje lajm qe nuk i hyn ne pune njeriu por qe eshte krijuar nga njerez qe nuk kane se cfare te bejne dhe perhapin lajme fake.

  1. Obobo patrnazhistet në sulm!!Qeka puna keq që janë mobilizuar kaq shumë.Por kësaj radhe se mbroni dot se është drejtësia amerikane dhe paratë të dhëna nga Rama.

 4. More idiot,po paret qe permenden,dhe qe i jane dhen prej keshilltarit dhe mikut tend,nuk i lexon ti???,Apo te qenkan errurr syte,nga sikleti….prit-prit,se nuk ke pare gje akoma,more krajfili i Anetes.

  1. KARMA ESHTE KURVE (KUR E NXORI NGA GÒJA KISHTE NE MENDE VETEN E TIJ DHE BUKUROSHET QE I SHERBEJNE TIJ ME BESNIKERI) thotë:

   KARMA NR1 KRYEHAJDUTI ME 5 YJE. KARMA NR2 BALLUKJA ME XHUNGA 4 YJE. KARMA NR3 SPIROPALI ME 3 YJE.

 5. Po more idiota po se rama i ka bo keto ai e ka pas mik po sdo te thote qe ka hyre ai ne mardheniet e tij me ruset

 6. DUHET TI JAPIM DHE NJE SHTYTJE TA COJME CIFTIN E SURRELIT DREJT “MAJES” YCC YCC DHE PAK KA NGELUR PASTAJ VETE LINDA E SHTYN POSHTE SI KOVE PUSI!GOODBYE KARMA!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.