• |
ide | kryesore

OBSH: 339 milionë njerëz në botë kanë nevojë për kujdes urgjent

-Instant, Arkiva, Planet
OBSH

Sot, 339 milionë njerëz në botë kanë nevojë për kujdes urgjent, 25% më shumë se vitin e kaluar, informon Report , duke cituar Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH).


Sipas OBSH-së janë faktorë të ndryshëm ndikojnë në këto statistika. Faktorë si ndryshimet klimatike, konfliktet, sëmundjet infektive dhe kequshqyerja,


Më shumë se 339 milionë njerëz thuhet se janë në rrezik të kequshqyerjes.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.