• |
ide | kryesore

Priscilla Presley reagon ndaj ndarjes nga jeta të vajzës së saj

Paparazzi, Slider

Priscilla Presley ka folur së fundmi për ndarjen nga jeta të vajzës së saj, Lisa Marie. Përmes rrjetit social, Twitter ajo falenderoi të gjithë ata që i kanë dërguar ngushëllime. “Faleminderit të gjithëve për ngushëllimet”, ka shkruar Priscilla.“Më keni prekur me fjalët e tua. “Ka qenë një kohë shumë e vështirë, por vetëm të dish se dashuria jote është atje ka një ndryshim”.


Mesazhi vlerësues vjen vetëm një ditë pasi Priscilla foli në shërbimin përkujtimor të Lisa Marie, të mbajtur në Graceland, rezidenca e familjes Presley në Memphis, Tenesi. “Unë do të lexoj diçka që ka shkruar mbesa ime, për të gjithë ju. Dhe kjo i thotë të gjitha,” ndau ajo, duke lexuar nga telefoni i saj. “Nuk kam asnjë ide se si ta shpreh nënën time me fjalë. E vërteta është se ka shumë. Lisa Marie Presley ishte një ikonë, një model, një superhero për njerëzit në mbarë botën. Por mamaja ishte ikona ime, roli im modeli, superheroi im, në shumë më tepër mënyra se një.” “Edhe tani, nuk mund të kuptoj gjithçka që duhet kuptuar ose ditur për të. Por siç thoshte gjithmonë, ‘do të bëj më të mirën’,” vazhdoi Priscilla të lexonte.”Faleminderit të gjithëve që jeni këtu. Zemra jonë është thyer, Lisa,ne dhe të gjithë të duam.”


Lisa Marie u varros në Graceland së bashku me djalin e saj, babain dhe anëtarët e tjerë të familjes, duke përfshirë prindërit e Elvis, Vernon dhe Gladys, dhe gjyshen e tij, Minnie Mae. Ekziston edhe një gur përkujtimor më i vogël për vëllain binjak të Elvisit, Jessie, i cili vdiq në lindje./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.