• |
ide | kryesore

’21 Janari’/ Gjiknuri: Sot kallëzojmë në SPAK, Berishën, Bashën e Prendin

-Instant, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri deklaroi sot se do të dorëzojë padinë në SPAK për të hetuar vrasjet e 21 janarit. Ai u shpreh se urdhri për të hapur zjarr ndaj protestuesve u dha nga Lulzim Basha dhe Sali Berisha. Duke akuzuar këta të fundit, Gjiknuri kërkoi që SPAK të nisë hetimet.


‘Nuk e kemi materialin origjinal, por bazuar në faktet e reja, ne kuptojmë zinxhirin e vendimmarrjes në këtë zinxhir shtetëror. Këtu del një fakt, urdhëri nga lart për të hapur zjarr. Ka dy eprorë, ish-ministri dhe ish-kryeministri. Këtë duhet ta zgjidhin me njëri-tjetrin.’- tha Gjiknuri.11 Comments

 1. Prandaj e hapet ceshtjen e 21 janarit se e dinit qe do ju shperthente BOMBA FBI

  Prandaj perdoret Artan Hoxhen qe cuditerisht shkon nga Ekuadori ne Dubai dhe takon kriminelet me te medhenj e u ben intervista

  Kam degjuar qe Tom Doshi e perdor kete Hoxhen.

 2. Di ndonje gje ky Gjinkuri per 40 milion euro te Unazes se Re qe do shkonin ne Delawere te

  SHBA-se tek nje kompani qe kishte fallsifikuar firmen e Sekretarit te Shtetit. Interesant eshte qe

  edhe personi A me te cilin pozoi Gjinkuri ne momentin e dekorimit te Mc Gonigal ne Tropoje

  e kishte kompanine ne Delawere. Cfare koincidence e parastesishme. Ah termet, termet.

  Nuk ka termet qe e rrezon korrupsionin e Rilindesve, metastazat e korrupsionit te tyre jane

  shtrire nga Europa deri ne SHBA. Pasojat : Nje Shqiperi qe po lengon, nje popull i hipur ne gomone

  nje Shqiperi e nenshtruar para nje oktapodi me emrin Rilindje. A do mundet Shqiperia te heq

  qafe kete monster apo do bie ne nje letrargji shekullore sic ra per 500 vjet nen sundimin otoman?

 3. Sado të mundoheni te kapeni pas fijes së kashtës nuk keni shpëtim. Çdo e keqe e ka nji fund.Dhe fundi po fillon me këtë skandalin e ish drejtorit të FBI. Në botë do lahen bëmat që keni bërë.Dhe për ato 4 viktimat e 21 Janarit.Ju i çuat drejt vdekjes për qëllime meskine. Për të vjedhur sa po morët pushtetin, tipike komuniste.

 4. Berishes i hani MUTIN ju, Berisha ja u qin familjet te gjithve duke fillu te Edi Rama e deri te Socjalisiti i sa po ka lindur.ju erdhi fundi mjer ju.

 5. Keni 13 vjet qe “denonconi” te njetat gjera. Eshte mire te filloni te zgjidhni pizhamat e burgut se sdo te jete e larget dita kur te udhetoni falas per ne amerike me veshje portokalli.

 6. bej gati rrobat e burgut o dordolec vucidoli se do te qihet nona ne pidh soc ta qiu Karaxhici dhe polli ty kurva plake

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.