• |
ide | kryesore

Dosja amerikane për ish-zyrtarin e SHBA, Meta kërkon dorëheqjen e Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se dorëheqja e Edi Ramës nga posti i kryeministrit është një veprim i detyruar dhe i pashmangshëm.


Përmes një postimi në Facebook, Meta është shprehur se Rama ka bashkëpunuar me ish-zyrtarin e FBI-së, McGonigal, për të goditur opozitën dhe për të zhbërë shtetin ligjor.


Ai shton se niveli i inkriminimit, kompromentimit dhe korruptimit të postit të Kryeministrit nga Edi Rama, është skandaloz dhe i paimagjinueshëm

“Dorëheqja e Edi Ramës është një veprim i detyruar dhe i pashmangshëm. Niveli i inkriminimit, kompromentimit dhe korruptimit të postit të Kryeministrit është skandaloz dhe i paimagjinueshëm”, ka shkruar Meta.


10 Comments

  1. Minimumi duhet te dorhiqet ?
   Pse ?
   Pse takoi nje person te FBI ?
   Ore keni shkuar per lesh apo thjesht doni te beni zhurme dhe kush ta haje ta haje.
   Rama duhet tedore hiqet ( biles dhe te cohet per gjykim) per plot afera korruptive , por jo per kete shashke mediatike.
   Asgje nuk e implikon Ramen ne kete ceshtje dhe asnje gjemb nuk do ti hyje ne kembe.
   Po mundoheni te ngopni lexuesit naive, me nje luge bosh.

 1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  mos ia futni kot, rama njeh vetëm dhunën, nisni protestat e rrëzohet me dhunë, përndryshe 3 ditë zgjat edhe ky skandal si të tjerët.

 2. Ore me duket se te gjithe kemi shkuar per lesh. Ne vend qe te krenohemi qe kemi arritur

  te korruptojme shefin e kunderzbulimit te superfuqise kerkojme doreheqje. Perkundrazi

  kjo eshte arritja me e madhe e qeverise sone .Nuk e kane quajtur kot lider global, tani do

  ta dekorojne edhe me titullin e larte ” Korruptues global”

 3. @?

  o Hajdar nuk behet fjale qe e takoi por e korruptoi gje qe denohet me ligj si ne Shqiperi ashtu dhe ne Amerike. Nqs do ishte “takim” sic thua ti atehere perse ai nuk e rregjistroi ne formular sic ja kerkonte ligji por e mbajti te fshehur. Me luge corbe te prishur e ushqeni ju miletin qe sa here kapeni me presh ne bythe beni fajtor tjetrin ose beni te paditurin me teorine larg bythes time. Mos ki merak se ai per te lehtesuar veten do ta shesi dhe kete rroten e karit qe ju i therrisni kryeminister. Skeni pare gje akoma

 4. Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal u deklarua i pafajshëm sot në gjykatë, lidhur me akuzat se ka marrë para nga një ish-punonjës i shërbimeve inteligjente shqiptare dhe për mos-raportimin e kontakteve dhe lidhjeve dhe zyrtarë të shteteve të tjera.ja lexoni kete shpellkarin xixa ketu lart dhe e kuptoni se cfare thote,pa mbaruar hetimi ky ha mut salihu prej 30 vjetesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.