• |
ide | kryesore

Justin Bieber shet katalogun e tij muzikor

Paparazzi, Slider

Justin Bieber ka shitur katalogun e tij me 291 këngë për një vlerë prej 200 milionë dollarësh të raportuar.


Sipas People, ai arriti një marrëveshje me  Hipgnosis Songs Capital – e njëjta kompani në të cilën artistë përfshirë Kenny Chesney dhe Justin Timberlake kanë shitur së fundmi katalogët e tyre. Shitja përfshin gjashtë albumet në studio të Bieber; Under the Mistletoe, Believe, Purpose, Changes and Justice – dhe projekte të tjera duke përfshirë; My World dhe Journals, si dhe këngët hit “Baby”, “Boyfriend”, “What Do You Mean ?” “Sorry “, “Love Yourself”, “Holy” dhe “Peaches”, ndër të tjera.


“Kjo blerje renditet ndër marrëveshjet më të mëdha të bëra ndonjëherë për një artist nën moshën 70 vjeç,” tha Merck Mercuriadis, themeluesi i kompanisë. Menaxheri prej kohësh i Bieber, Scooter Braun, gjithashtu foli për shitjen e katalogut në një deklaratë. “Justin është me të vërtetë një artist që vjen vetëm një herë dhe kjo reflektohet dhe pranohet nga madhësia e kësaj marrëveshjeje,” tha manjati i muzikës. “Për 15 vjet kam qenë mirënjohës që jam dëshmitar i këtij udhëtimi. Sot jam i lumtur për të gjithë ata që janë përfshirë. Madhështia e Justin sapo ka filluar,” vazhdoi Braun.

Lexo Edhe:https://lapsi.al/2022/10/10/perse-justin-bieber-i-dha-fund-miqesise-me-kanye-west/


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.