• |
ide | kryesore

Ngjarja ende e pazbardhur, vajza nga Kenya largohet nga Shqipëria në gjendje të rëndë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vajza nga Kenia Joy Aoko është larguar nga Shqipëria ditën e sotme drejt vendit të saj në Kenia.


Ditën e sotme ajo la spitalin e Traumës për t’u larguar drejt Kenias, ku do të vijojë mjekimin në spitalin Kenyatta. Avioni që mbante vajzën nga Kenia dhe nënën e saj si dhe ekipin e saj mjekësor u largua nga Shqipëria këtë të mërkurën dhe ka zbritur në aeroportin ‘Wilson’.


Që prej 14 gushtit të vitit 2022 vajza nga Kenia ndodhej e shtruar në spital pasi u dhunua brutalisht dhe u hodh nga kati i dytë i banesës ku jetonte në rrugën “Pandeli Evangjeli” në kryeqytet.

Që prej 14 gushtit vajza nga Kenia është në gjendje kritike dhe ka nevojë për kujdes të specializuar neurologjik, i cili nuk ishte i disponueshëm në Shqipëri.


4 Comments

    1. Rama duhet të japë dorëheqjen sepse me sa duket spitalet e Kenia qënkan më të mira se ato në Shqipëri, o pallosh i rilindjes.

  1. Mire ja kane bere bythazeses se e dijne keto se do ja zgjasin Shqiptaret sic ja u zgjasin Amerikanet apo Anglezet bythzinjve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.