• |
ide | kryesore

Austin Butler falenderon ish partneren për rolin e tij si ‘Elvis’

Paparazzi, Slider

Austin Butler ka falenderuar ish të dashurën e tij, Vanessa Hudgens për manifestimin e suksesit të tij Elvis.


I nominuari  tha për Los Angeles Times se Hudgens e inkurajoi atë të kërkonte rolin vite më parë kur ata ishin çift dhe ai e falënderoi për mbështetjen e saj. “Ne kishim qenë bashkë për kaq shumë kohë. Unë me të vërtetë i detyrohem asaj shumë që besoi në mua,” tha ai.


Butler konfirmoi gjithashtu se ishte Hudgens të cilit i referohej si një “mike” në tryezën e fundit të aktorëve të Hollywood Reporter, kur ai po tregonte se si ajo e inkurajoi atë të ndiqte Presley-n. Kur u pyet nga L.A. Times nëse ai e kishte fjalën për Hudgens, ai sqaroi, “Po. Unë isha me të në atë kohë”.

“Një muaj para se të dëgjoja se Baz po bënte filmin, po dë gjoja një këngë të Elvisit në radio dhe unë po këndoja. Mikja ime më shikoi dhe tha: ‘Duhet të luash Elvisin. Disa javë më vonë, po luaja në piano,” vazhdoi ai. “Unë kurrë nuk kam kënduar me të vërtetë për ndonjë nga miqtë e mi apo ndonjë gjë tjetër. E njëjta shoqe ishte aty dhe unë po i bija pianos. Ajo tha, ” Duhet të zbulosh se si mund të marrësh të drejtat për një skenar.” Pastaj agjenti im më telefonoi dhe më tha; ‘Pra, Baz Luhrmann po bën një film të Elvisit.’

Austin dhe Vanessa u panë së bashku për herë të parë në vitin 2011 në festën e ditëlindjes së motrës së Ashley Tisdale. Më pas u shfaqën publikisht në tapetin e kuq.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.