• |
ide | kryesore

Reshje shiu e dëbore në Korçë, probleme me energjinë elektrike në disa zona

-Instant, Lajme, Të fundit
Reshje shiu e dëbore

Në qarkun e Korçës ka patur reshje lokale shiu dhe dëborë kryesisht në zonat malore. Këto reshje janë të shoqëruara edhe me erë. Ndërkohë akset kryesore nacionale dhe ato turistike kanë qënë plotësisht të kalueshme dhe pa probleme. Rrugët dytësore dhe ato lidhëse në bashki janë të kalueshme, nuk kemi zona të bllokuara dhe rrugë të pakalueshme.


Mësohet se ka patur problematika me energjinë elektrike në bashkinë e Kolonjës, në zonën e Barmashit, në bashkinë Korçë dhe në njësinë  administrative Drenovë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.