• |
ide | kryesore

Britney Spears reagon pas thirrjes së policisë në shtëpinë e saj

Paparazzi, Slider

Britney Spears mendon se fansat shkuan “shumë larg” duke thirrur policët në shtëpinë e saj për një kontroll.


“Siç e dinë të gjithë, policia u thirr në shtëpinë time në bazë të disa telefonatave shakaje,” shkroi ajo, përmes Twitter të enjten. “I dua dhe i adhuroj fansat e mi, por këtë herë gjërat shkuan pak më larg dhe privatësia ime u pushtua.” Spears vuri në dukje se policia “nuk hyri kurrë” në shtëpinë e saj dhe pasi mbërriti  “kuptoi se nuk kishte asnjë problem dhe u largua menjëherë”.


Këngëtarja  pranoi se ishte ndjerë “e ngacmuar” pasi incidenti u bë kryefjalë. Ajo gjithashtu shprehu zhgënjimin që  u “portretizua edhe një herë në një dritë të dobët dhe të padrejtë” në disa mbulime të shtypit. “Ee të vërtetë shpresoj se publiku dhe fansat e mi për të cilët më intereson kaq shumë mund të respektojnë privatësinë time duke ecur përpara”, përfundoi Spears. “Me dashuri B.”

Fituesja e Grammy ngjalli shqetësim të mërkurën pasi çaktivizoi llogarinë e saj në Instagram pa paralajmërim – duke nxitur fansat të telefononin  policinë.

Disa shkuan deri në transmetimin e drejtpërdrejtë të thirrjeve të tyre drejt autoriteteve lokale në Kaliforninë Jugore, ku  Britney banon me burrin e saj, Sam Asghari. Burimet i thanë TMZ se ajo ishte e shqetësuar nga vizita e papritur, duke e quajtur atë një “bezdi”. “Unë mund të konfirmoj se kemi marrë telefonata në dërgimin tonë. Gjithashtu mund të konfirmoj se ne nuk besojmë se Britney Spears është në ndonjë lloj dëmi apo ndonjë lloj rreziku,” konfirmoi një zëdhënës i Zyrës së Sherifit të Qarkut Ventura.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.