• |
ide | kryesore

Krimi horror në Gramsh/ Ky është burri që vrau gruan e pastaj shkoi te krushqit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme një ngjarje makabër ka ndodhur në një familje në Gramsh ku një person ka vrarë bashkëshorten, Zeqine Sinani dhe vëllanë Shaqir Sinani. Bëhet fjalë për Xhevit Sinanin, i cili sapo ka vrarë dy fmiljarët e tij ka shkuar në familjen e krushqve të fisit Ranxha, i cili ndodhej pranë kanionit të Hotës. Ai atje ka marrë në telefon djalin e tij ku i ka thënë se ka vrarë të jëmën dhe xhaxhain. Autori ka qenë në shtëpinë e tyre në momentin e arrestimit nga policia. Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur në fshatin Tervol të Gramshit pasditën e sotme, ku autori i ka gjuajtur me sende të forta vëllait dhe bashkëshortes së tij. Pas vrasjes autori është larguar nga shtëpia.
1 Comment

  1. E kam njohur Xhevitin në vitin 1978, kam punuar mësues në Tërvol, ai ishte sekretar i partisë, njeri i devotshëm në punën që bënte…ishte , si të themi SALA te filmi zonja nga qyteti….e vlerësonim të gjithë për kujdesin dhe ndihmën që na jepte. U pikëllova shumë nga ngjarja, me siguri ka probleme me shëndetin mendor !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.