• |
ide | kryesore

Kuvendi përjashton me 10 ditë kryetarin e PD-së Sali Berisha dhe katër deputetët

-Instant, Lajme, Të fundit

Është vendosur përjashtimi me 10 ditë nga komisionet dhe seanca plenare e Kuvendit për Sali Berishën dhe katër deputetë të tjerë të PD-së. Përjashtimi erdhi pas kërkesës së 7 deputetëve të PS. Ata akuzuan Sali Berishën, Flamur Noka, Edmond Spahon, Belind Këlliçin dhe Edi Paloka se kishin sjellje të pahijshme dhe jo etike gjatë senacës së djeshme.


Seanca e djeshme u shoqërua me tensione dhe debate të forta. Opozita bllokoi foltoren dhe projektligjet u miratuan me shpejtësi nga mazhorannca në mes të zhurmës. Shkak i tensioneve ishte pasi opozita kërkoi që kryeministri Edi Rama të ishte i pranishëm për të dhënë llogari për akuzat ndaj tij për lidhjet me ish zyrtarin e arrestuar të FBI-së.9 Comments

 1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  Berishë duhet rrëzuar me dhunë një orë e më parë ky parlament hajdutësh tradhtarësh e injorantësh!

 2. Partia Socialiste po tregohet shume tolerante me kete opozite. Duhet ti perjashtojne te gjithe depudetet

  e opozites nga parlamenti, tu nderpresin edhe rrogen, tu marrin makinat dhe godinen dhe te ndiqen

  penalisht . Mjaft na bezdisen, nuk kemi me nevoje me per opozite, na mjafton Partia Socialiste qe punon

  nate e dite per te miren e popullit shqiptar, per begatine e lumturine e tije, pse te harxhojme kohen

  kot me zgjedhje ne cdo 4 vjet, kur dihet boterisht se Edi Rama eshte udheheqesi me i ndritur jo

  vetem i Shqiperise por edhe i krejt planetit. Po te ishte se ai blihet si futbollistet, kete udheheqes

  te madh to te na blinin me qindra miliard dollare per ta pasur udheheqes te vetin.

  p

  1. Cinizem qe paqyron realitetin ku eshte katandis populli mendjendritur shqiptar qe e ka care rrugen e historise me shpate ne dore…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.