• |
ide | kryesore

Taylor Swift publikon videoklipin e këngës “Lavender Haze”

Paparazzi, Slider

Taylor Swift ka publikuar së fundmi  videoklipin për këngën “Lavender Haze”. Videoja përshtatet  me kuptimin e këngës, për të cilën Swift konfirmoi se është frymëzuar nga romanca e saj dhe Joe Alwyn.


“Më ndodhi me frazën ‘Lavender Haze’ kur po shikoja Mad Men, dhe e shikova sepse mendova se tingëllonte bukur, dhe rezulton se është një frazë e zakonshme e përdorur në vitet ’50, ku ata thjesht do të përshkruanin të qenit në dashuri”, tha ajo. “Nëse do të ishit në mjegullën e livandës, kjo do të thoshte se ishit në atë shkëlqim gjithëpërfshirës dashurie. Mendova se ishte vërtet e bukur.”


“Unë mendoj, teorikisht, kur të jeni në ‘Lavender Haze’, do të bëni gjithçka për të qëndruar atje dhe për të mos lejuar që njerëzit t’ju rrëzojnë nga ajo re. Mendoj se shumë njerëz duhet të merren me këtë tani. Ne jetojmë në epokën e mediave sociale, dhe nëse bota zbulon se ju jeni i dashuruar me dikë, ata do të peshojnë mbi të, “shtoi Swift. “Ashtu si lidhja ime për gjashtë vjet, neve na është dashur të shmangim thashethemet e çuditshme, gjëra të tabloideve dhe thjesht i injorojmë. Kjo këngë ka të bëjë me aktin e injorimit të atyre gjërave për të mbrojtur gjërat e vërteta.”

Swift shkroi dhe drejtoi videon, diçka që ajo bëri për videot e tjera muzikore të Midnights; “Bejeweled” dhe “Anti-Hero”. Publikimi i fundit vjen përpara turneut të Swift Eras, i cili do të nisë në mars./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.