• |
ide | kryesore

VIDEO/ Si e dredh Rama përballë akuzave të dosjes “McGonigal”

-Instant, Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit
bardhi

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit Rama për ish agjentin e FBI, McGonigal. Aty krahasohen qëndrimet e kreut të qeverisë të një viti më parë për “mikun” e tij dhe çfarë thotë tashmë.


Në videon më poshtë citohet edhe dokumenti i autoriteteve amerikane sipas të cilit McGonigal mori dokumente nga zyra e kryeministrit shqiptar për hetimin e një çështjeje lobimi. Bardhi shkruan se të vërtetën Rama e ka në vendimin e drejtësisë amerikane dhe se McGonigal është paguar nga Rama për të goditur kundërshtarët politikë.


“Boll u fshehe me përdridhje dhe gënjeshtra! Të vërtetën e ke në vendimin e drejtësisë amerikane. 👇 Ndërmjetësi yt pagojë 225 mijë dollarë, mori informacione të rreme nga zyra jote dhe zyrtari i korruptuar i FBI, i lidhur me interesa ruse, u përdor për të goditur e sajuar rrethana nga kundërshtarët e tu politikë. Ky quhet korrupsion dhe pastrim parash. Nuk e fsheh dot të vërtetën, siç je fshehur vetë” – shkruan Bardhi. ©LAPSI.al


5 Comments

 1. Opozit me skandaloze dhe me e ndyre se kjo qe esht ne Shqiperi nuk ka as me nje vend te botes nje opozit qe vetem shan ven e pa ven genjen shpif sajon historira heth balt ben rromuji gjith andeji kto mostrat e sali berishes dhe ilir metes e harruan qe kan ngren dreka e darka me ket ish zyrtarin e lart te fbi

  po te kishe lidhje Edi Rama me ate ish zyrtarin e lart te FBI do fliste menjeher dretesia Amerikane dhe jo kto mostrat e opozites se llumit

  po me e forta kur del non grada dhe thot Amerikanit i ka then Edi Rama qe te me shpallin mua non grada

  e shikoni se kjo lloji opzite esht qesharake dhe skandaloze dhe nuk i besohet as per nje gje

  dhe kjo lloji opzite skandaloze nuk mund te quhet partija demokratike por me mir te quhet partija e nevojtores

  1. Patjetër,por nuk do fliste menjëherë,se kishte merakun tënd,mos habiteshe dhe mërziteshe ti.
   Lëre Opozitën se nuk ekziston,këtë radhë i preferuari yt Kryeministër e ka dhjerë vetë!
   Shkodranët thonë një mallkim ” të hyftë vedi në qejf”,kështu i ngjau edhe perversit të Rilindjes, i hyri vetja në qejf dhe shpalli mik atë agjentin..
   Tani i bën bytha pse, pse, ngaqë nuk e di çfarë ka llapur tropojani atje
   Dëgjoje mjeranin çfarë thotë ” aktakuza konkluzive”,domethënë për momentin nuk ka folur njeri,ama kjo nuk mjafton dhe ja sepse : Prokuroria e ShBA shkon në Gjykatë me kërkesën për 20 vjet burg,por nëse Charlie bashkëpunon duke treguar çdo gjë ata do ta bëjnë 5 vjet në një burg të sigurisë të ulët.Deal sikur i thonë.
   Kjo i del në ëndërr Edi Ramës,i cili ka rifilluar të ketë problemin e adoleshencës,që urinon në shtrat natës.
   Duket në fytyrë që nxin dhe i është acaruar frymëmarrja se është edhe azmatik…

 2. Lubonjën e duan vetëm njerëzit e Berishës dhe Metës, sepse që nga 2011, Fatos Lubonja shkeli atë që askush se mendonte se do ta shkilte. Justifikoi vrasjet e 21 janarit. Madje me forcë, e që prej asaj dite është rreshtuar në një ithtar i njerëzve të Sali Berishës dhe Ilir Metës. Të cilët, ndërsa Lubonjën e çojnë në qiell, avokat Ngjelën e sulmojnë

 3. fjalët lapidare të gazetarit të famshëm italian, Indro Montaneli, për gazetarët e pasur:

  “Në rast se takoni një gazetar të pasur, mos e besoni. Një gazetar i pasur është një gazetar që qelb erë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.