• |
ide | kryesore

Yuri Kim: Kushtetuesja e kompletuar, një arritje madhore për reformën në drejtësi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas vizitës së sotme në Gjykatën Kushtetuese. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja amerikane thekson se plotësimi i Kushtetueses është një arritje e madhe për reformën në drejtësi, të cilën Shtetet e Bashkuara e mbështesin fuqishëm.


“Që nga dhjetori 2022, Gjykata Kushtetuese është kompletuar me 9 gjyqtarë. Arritje madhore për reformën në drejtësi, e cila mbështetet fuqishëm nga SHBA. Një nder të takoj të gjithë gjyqtarët sot për të uruar sukses në zgjedhjen e një shefi të ri dhe në dhënien e drejtësisë me pavarësi dhe integritet, në përputhje me ligjin”, shkruan Kim.20 Comments

  1. Tani shemtira lekurverdhe e ka rezymene e kompletuar dhe mund te aplikoje per me lart ne departamentin e shtetit

 1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  ik moj kurvë muti e shkatërruat shtetin shqiptar

 2. Kanë ndërruar grykat armëve! Punë e madhe. Kanë vrarë njerëz të paarmatosur dhe krejt të parrezikshëm për “zinxhirin komandues”! S’na bëhet hiç vonë. Kanë fshirë serverat dhe gjithë provat e tjera! E çfarë pastaj?! Kanë shpikur një grusht të paqenë shteti për të mbuluar krimin e vet! Ohuha, na mërzitët me të njëjtin refren. Ka dalë kreu i tufës dhe ka thënë se do të vrasë sërish po i vajtën te gardhi! Mirë ka bërë, ashtu e meritoni.

 3. Te gjitha duken si terrakota kineze dhe gra me shumice. Burrat aty ngjajne si eunuke, qe iu shkon Qamileja ne orar te drekes dhe i le dhe pa ngrene.
  Ne teresi , nje ansambel skulpturash te punuara keq, nga nje student 5, sa per te marre klasen.

  Mire qe u plotesua gjykata, por ajo nuk u krijua sot, por para 3 dekadash.
  6 vitet e fundit u nxor me qellim jashte funksionit, ne emer te reformes.

  Vrane rojen e vreshtes qe te vjedhin hajdutet dhe te ndajne cdo pasuri kombetare. Tani qe mbaroi rrushi, ringrihet gjykata dhe shitet si arritje e madhe.

  Gjithesesi suksese gjykates dhe uroj te marrin vendime qe i bejne nder vendit dhe e shpetojne nga kthetrat e diktatures se ekzekutivit dhe cdo banditi abuzues me pushetet.

 4. Shume gra dhe pak bythqira.
  Se ke mire qimete!
  Apo jane gra me vegla?
  Thone pastaj qe tranvestitet jane te bukur! Apo mall allbanie!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.