• |
ide | kryesore

“Big Brotheri” i bandave në Korçë, mësohet kush i kishte montuar kamerat e fshehta (Emrat)

Arkiva

Në kuadër të fazës së 5 të operacionit policor “Fijet”, u proceduan Zamir Muslli, Albina Qiraxhi, Gentian Çipi, Romeo Staravecka, Arben Berberi, Nevrus Llapushi, Gjergji Romaçka, Petrit Bregu, Marius Dvorani.


Rezulton se disa prej tyre janë persona me precedent penal, ose kanë familjarët e tyre.


-Rezulton se Romeo Staravecka është i dënuar për “Prodhim dhe shitje narkotikësh”.

-Nevrus Llapushi, babai i Erion Llapushi, person me rrezikshmëri të lartë i shpallur në kërkim për vrasjen e një personi në Elbasan.

-Gjergji Romaçka, babai i Ligor Romaçkës, i dënuar për “Trafikim të narkotikëve”.

-Marius Dvorani, babai i tij me precedent penal të mëparshëm.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.