• |
ide | kryesore

“Neveri ndaj akteve të tilla kriminale”, Mnistria e Jashtme reagon për sulmin në Jeruzalem

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar për sulmin e armatosur në Jerusalemin Lindor, ku të paktën shtatë persona u vranë dhe dhjetë u plagosën kur një person hapi zjarr.


Përmes një postimi, ministria shprehet e tronditur dhe fakti që sulmi ndodhi në Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit e shton edhe më shumë neverinë që ndiejmë ndaj akteve kriminale.


“Të tronditur nga sulmi i tmerrshëm terrorist në një sinagogë të #Jerusalemit . Fakti që sulmi ndodhi në #Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit vetëm sa shton neverinë që ndiejmë ndaj akteve kriminale si kjo. Zemrat dhe lutjet tona shkojnë për familjet e viktimave dhe të plagosurve”, thuhet në postim.


11 Comments

 1. Shume e drejte ky reagim ,Çdo vrasje eshte krim,edhe kur vrasin femije dhe pleq palestineze duhet reaguar njesoj.
  Dhe jane shume,ndodhin perdite.

  1. Nje dite me pare pushtuesit, masakruan 9 palestineze (nga ata 3 feminje dhe 2 gra), te burgosur ne kampin e perqendrimit Jenin, ne shtepite e tyre, kjo sa per informacion meqe jeni shume te ndjeshem kur pushtuesit, vrasesit, hajdutet demtohen si rezultat i kunderveprimit te te pushtuarve, te zoterve te shtepise ndaj tyre. Hipokrizia juaj eshte kriminale, cdo jete njerezore ka vlere, aq me shume kur eshte e pafajshme, KAQ!

 2. Qenka bere vegla e ndyre e cifuteve kjo qeveri sepse Cifutet vrasin, presin dhe masakrojne femije cdo dite ne tokat e pushtuara palestineze dhr asgje nuk thuhet nga wevrria jone por kur palestinezet hakmerren ata quhen kriminel. Tani kuptohet sa e ndyre eshte kjo qeveri

  1. Nje dite me pare pushtuesit, masakruan 9 palestineze (nga ata 3 feminje dhe 2 gra), te burgosur ne kampin e perqendrimit Jenin, ne shtepite e tyre, kjo sa per informacion meqe jeni shume te ndjeshem kur pushtuesit, vrasesit, hajdutet demtohen si rezultat i kunderveprimit te te pushtuarve, te zoterve te shtepise ndaj tyre. Hipokrizia juaj eshte kriminale, cdo jete njerezore ka vlere, aq me shume kur eshte e pafajshme, KAQ!

   1. Po se mos vetem ne Palestine. cifutet ishin ata qe zhduken miliona me epidemine e Murtajes ne shekullin e 12 dhe infektonin ujsesjellesat neper vende te ndryshme ne Evrope. Cifutet ne France dhe ne Angli ishin ata qe hodhen idene ne copetimin e Shqiperise. Cifutet jane ata qe po na sjellin lloj lloj plehrash Afgane dhe Iraniane apo qe po bejne shpopullimin e Shqiperise, Ata e kane te shkruajtur ne librat e fese te tyre qe cdo jo Cifut eshte nje kafshe qe eksizton ne kete Bote tu sherbeje Cifuteve. Ata jane njerzit me rraciste dhe me supremaciste ne ideologji ne Bote nderkohe qe e quajne veten popull te zgjedhur nga Zoti dhe ne te njejten Kohe Ankohen nga te tjeret. Nje fjale e urte Polake thote qe cifuti ulerin nga dhimbja nderkohe qe eshte duke te ngulur ty thiken ne kurriz. Gjeja me e mire qe beri Enver Hoxha eshte qe urreu Zionizmin dhe nuk hapi asnje ambasade te treshes se djallit Angli Amerike dhe Izrael

 3. Shton neverine? O ju qifsha robt me gjithe deklarate. Thoni denojme sulmet por jo shton neverine o injorante diplomacie

 4. Para nje jave u vrane 10 Palestinez, asnje reagim.
  Mesa duket jeta e Izrailiteve (ose Cifutëve) vlenka shum me shume se jeta e Palestinezve.

  1. Po keta rrobqira te cifuteve jane dhe vete me origjine cifute sepse kurvat e Sorrosit dhe lobit cifut jane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.