• |
ide | kryesore

PD e përçarë për zgjedhje, Alibeaj nxjerr kandidatët për Patosin dhe Vaun e Dejës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Grupimi i mbështetësve të Lulzim Bashës është i vendosur që të garojë në zgjedhjet vendore të 14 majit me kandidatët e vet, duke injoruar kandidatin e përbashkët që kërkon PD-ja e drejtuar nga Berisha. Alibeaj ka prezantuar dy kandidate të tjera në bashlitë Vau i Dejës dhe Patos.


Klomentina Drini është prezantuar si kandidatja që do të përfaqësojë PD në zgjedhjet vendore te 14 majit për Vaun e Dejës.


“Ajo ka lindur dhe jeton së bashku me bashkëshortin dhe vajzën në Vaun e Dejës. Drini ka përfunduar studimet e larta në degën e informatikës ndërsa ka marrë titullin master profesionale për degën administrim biznes.

Gjatë viteve të fundit zonja Drini ka qenë ne pozicione të larta drejtimi në fushen e administrimit në biznese private por dhe në administratën lokale”, thuhet në njoftimin e shpërndarë për mediat.

Ndërsa emri i dytë është për Patosin ku PD e Alibeajt ka zgjedhur si kandidate mësuesen Pranvera Rizai.

“Mësuesja Pranvera Rizai prej vitesh mban postin e kryetares së LDG të Patosit. Pranvera Rizai është anëtare themeluese e degës së PD në Patos dhe njihet për kontributin e saj edhe si anëtare e këshillit bashkiak.

Ajo ka përfunduar studimet në degën e mësuesisë dhe ato pasuniversitare për Menaxhim Arsimi në UT. Prej shumë vitesh zonja Rizai ushtron profesionin e mësueses dhe së fundmi si mësuese pranë shkollës “Meleq Gosnishti”, Patos. Ajo është e martuar dhe nënë e dy djemve”, thuhet në njoftim.


9 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    O doctor, po hiqini një dru këtij pederasti muti. në kohë më të hershme këta tradhëtrë vriteshin si qen!

  2. Sic duket nuk keni se cfare te publikoni! Ore, thoni u perca opozita/PD, si percahet/ndahet dicka kur nga ajo largon asgje/zero?! Po kundershtoni me padije dhe injorance ligjet e fizikes dhe materies?! Ne zgjedhje duhen vota dhe FALLCO ASKUSHOPOZITA/VUL BRAVA, ka ZERO VOTA, per ta nuk votojne as dashnor/dashnoret, e thjeshte fare, ke vota fiton, e dini qe s’keni vota, atehere rripeni kete milet, shiteni kartonin si leter higjenike se nderi e namuzi si nocion nuk ekziston per keta funderina, deri ne zgjedhjet e ardhshme sepse u ululet si u ulet ne W.Cparlament. Pastaj, do te ktheheni ne origjinen tuaj mjerane si askusha qe jeni, me fis e soj, ju nuk ekzistoni, KAQ!

  3. Keto plehra nuk i votojne as dashnoret e tyre, genjehen me 100.000 leket e rilindjes se do kapin ndonje vend pune.

    Turp

  4. Po o lapsi me gjithë mend besoni në përçarje nga këta plehra?Nuk do marin as votat e familjes së tyre dhe do ngelen turpi i komunitetit demokrat në ato zona ku do kandidojnë.

  5. Komente te tipit Pune jevgjish,gjelle per Qen shpellkare e cecene kane tre dite qe masturbohen me kete te FBI te dalur prej 4 vjetesh ne pencion,lapsi meret me nje grua qe vete FBI ja ka futur ketij pencionisti,por salihistet e salbanistanit hane mut salih metaj per dite e nuk pushojne vetem nje revolucion i vertet per cfarosjen e kesaj rrace te qelbur shpellkaresh,ja ky perfaqsuesi juaj Gimi qe po flet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.