• |
ide | kryesore

Kanye West, nën hetim pas incidentit me fansen

Paparazzi, Slider

Kanye West thuhet se është nën hetim pasi dyshohet se ia hoqi telefonin një gruaje nga dora dhe e hodhi atë kur ajo refuzoi të ndalonte së filmuari.


Sipas një videoje virale, reperi  po linte lojën e basketbollit të vajzës së tij North, kur vuri re se po ndiqej nga papa. Edhe pse e paqartë nëse gruaja ishte  thjesht një fanse, ai dyshohet se doli nga makina e tij dhe u përball me të, ndërsa ajo e filmonte atë nga brenda automjetit të saj.


“Nuk duhet të sillesh kështu” i tha ai gruas, e cila e mbajti telefonin e saj në fytyrë. “Nëse them ndalo, ndalo me kamerat e tua!” Kur gruaja u përpoq të argumentonte se ajo mund ta filmonte atë sepse ai ishte “një njeri i famshëm”, Ye dyshohet se hyri në makinën e saj, ia rrëmbeu telefonin dhe e hodhi tutje. Nuk dihet se sa kohë gruaja dyshohet se po filmonte West dhe çfarë ndodhi para se ai të ë përballej me të.

Sipas burimeve policore të TMZ, deputetë nga Departamenti i Sherifit të Qarkut Ventura u thirrën në vendngjarje rreth orës 16:30. dhe iu dhanë video provat e ngjarjes. Artisti  që atëherë është emëruar si i dyshuar në një hetim për sulm pretendon TMZ.

Përballja e Kanye vjen vetëm një ditë pasi ai u pa duke bërë blerje në Balenciaga me Censori – edhe pasi ata ndërprenë lidhjet me të për shkak të komenteve antisemite në mediat sociale. Ai u pa duke shqyrtuar përzgjedhjen e këpucëve të dyqanit me punonjësen e Yeezy me të cilën thuhet se u martua në një ceremoni jo ligjore në fillim të këtij muaji./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.