• |
ide | kryesore

Tobey Maguire: Do të shfaqem sërish si Spider-Man

Paparazzi, Slider


Tobey Maguire ka shprehur së fundmi dëshirën për t”u rishfaqur në filmat e Spider-Man.

Në një intervistë me Marvel.com të publikuar të enjten, Maguire – i cili luajti Peter Parker në trilogjinë origjinale të Spider-Man reflektoi për rikthimin në rol në filmin e vitit 2021 Spider-Man: No Way. Home. Ai u bashkua me aktorët e tjerë të Spider-Man, Tom Holland dhe Andrew Garfield.

“Kur ata telefonuan fillimisht, unë isha sikur më në fund, tha Maguire për median. Aktori shtoi se do t’i thoshte përfundimisht “po” çdo projekti të mëtejshëm që Marvel mund të kishte në rezervuar për të.

“I dua këta filma dhe më pëlqejnë të gjitha seritë e ndryshme”, u shpreh ai. “Nëse këta djem do të më telefononin dhe do të më thonin: “A do të paraqiteshit sonte për  të bërë budallallëqe?” ose ‘A do të paraqiteshit për të bërë këtë film? Për të lexuar një skenë ose për të bërë një gjë Spider-Man?’ do të ishte një ‘po’! “Sepse pse nuk do të doja ta bëja këtë?”

Tobey nuk është i  vetmi që do të rikthehet në filmat e ardhshëm të Marvel. Në gusht, Bryce Dallas Howard –e cilai luajti si Gwen Stacy në Spider-Man 3 të vitit 2007 – i tha PEOPLE se ideja e kthimit në atë rol “do të ishte shumë argëtuese”./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *