• |
ide | kryesore

Berisha: Disa ministra kanë paraqitur dorëheqjen për shkak të takimeve me McGonigal

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së, Sali Berisha deklaroi se disa ministra të kabinetit të qeverisë Rama kanë paraqitur dorëheqjen për shkak të takimeve me McGonigal, ish-zyrtari i FBI-së i cili akuzohet se ka marrë para ruse.


Madje Berisha tha se disponon edhe dokumente për këto dorëheqje.


Ndaj, Edi Rama largohu, jep dorëheqje menjëherë bashkë me kabinetin e kalbur. Di që ka ministra të cilët kanë paraqitur dorëheqje për shkak të kontakteve që ata kanë pasur me McGonigal. Por nëse bëhet fjalë për zëdhënës të hapur të interesave ruse në Shqipëri, ky është Damian Gjiknuri. Gjykata rrëzoi tenderit që iu dha kompanive ruse për shpim nafte në kundërshtim flagrant me ligjin. Pra jemi vetëm në fillimin e një tërmeti dhe do t’i them Ramës që ky do jetë një cunam popullor! S’të mbron më askush. Erion Veliaj kreu një udhëtim të fshehtë, është në Otavë, është i implikuar. Shkoi për të dëshmuar, apo për arsye tjetër, ta sqarojë hetimi, por ky pushtet është i kalbur dhe duhet të ikë një ditë e më parë.”, tha Berisha.


11 Comments

 1. Berishes i ka plas cipa fare, nuk ka me pike yndyre, pike turpi, genjen, genjen, genjen nga mengjesi ne darke

  1. Per cfare po genjen o sufllaqexhi, per miqesine e Rames me McGonigal, qe eshte Lali Plehu ne Otava apo per rrëzimin e tenderit që iu dha kompanive ruse.

 2. Ramës i ka plasë cipa or i pa ymër 13:02.Nuk flet kot .Di më shumë prandaj i deklaron.Aq herë sa ka folë e deklaruar gjithë herës si politikan të gjitha janë vërtetuar.Dhe për këtë skandal foli që në Shtatorin e vjetshëm dhe kjo ju vërtetua.Mos kujton se do t’i shkojnë tanimë prapa dhe ministrat.Nuk mund të bëhen objekt i hetimit dhe ata prandaj dhe kanë kërkuar dorëheqjen.

 3. Nje doreheqje te jepet dhe mjafton. Te jape KM doreheqje dhe te tjeret kursejne leter dhe boje.
  Uroj ta kuptoje momentin, ta jape sa me shpejt doreheqjen dhe te mos zvarrise me shqiptaret e shkrete.

 4. Ku eshte Jarge Pallkaris….. Si ka mundesi i ka shpetuar nje eveniment i tille. Jo per gjo por “meqi” osht oksidental le ta thote ene ai nji fjal
  O Mortje dil nga vrima e mamit e thuje nji fjale, se shoku sali eshte komunist 100 karat dhe kete nuk e luan as topi, por e bukura eshte qe ai eshte po brenda PS, alias Ridhjerje, dhe i di mire gjerat dhe qirjet qe behen aty ……

  Per te gjihte komentuesit, Karo-ministri nuk do jape doreheqje, por do ta luaje deri ne fund ate qe i eshte urdheruar ta luaje…. .

  Mbani mend, ne vitin 2016 Karo-Karo-ministri shprehej “Trump eshte nje turp per Ameriken”…. tani po paguan gjellen qe ka ngrene atehere….

 5. ik ore bythqir Vucidoli se je bere per te tall koqet gjithe shqiptaret Edi Ramen e ka marre FBI ne nje ishull dhe po e pyet!!!!??? HAHAHAHAHA Ti je rrot kari o kelyshi i Karaxhicit

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   bo bo ça kari qenke, ka dy vjet që Berisha është shpallur non grata, dhe spaku i mutit as nuk guxon ta thirrë sepse doktori nuk ka bërë kurrë ndonjë shkelje ligji, megjithë gabimet e shmta që ka bërë, o idiot muti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.