• |
ide | kryesore

Harry Styles, pjesë e interpretuesve të ‘Grammy Awards 2023’

Paparazzi, Slider

‘Grammy  2023’ zbuloi së fundmi se Harry Styles do të performojë në ceremoninë e ndarjes së cmimeve.


Styles është nominuar për gjashtë GRAMMY këtë vit, duke përfshirë; Record of the Year dhe Song of the Year për “As It Was”, si dhe Albumi i Vitit për Harry’s House, ndër të tjera. Lajmi për përfshirjen e tij vjen pak ditë pasi shfaqja shpalli raundin e parë të interpretuesve .


E vendosur për të dalë në skenë gjatë Çmimeve të 65-të Vjetore GRAMMY së bashku me Styles është Mary J. Blige  e cila është gjithashtu e nominuar për gjashtë çmime këtë vit, Bad Bunny, i cili po kërkon të shtojë tre gramafonë , Brandi Carlile, i cili është në garë për shtatë çmime, duke përfshirë; performancën më të mirë rock, performancën më të mirë amerikane dhe albumin më të mirë amerikanë.

Lizzo, e cila është nominuar për pesë çmime GRAMMY, duke përfshirë këngën e vitit dhe albumin më të mirë vokal pop, gjithashtu do të performojë  gjatë shfaqjes.Luke Combs dhe Steve Lacy përfundojnë listën e muzikantëve ,së bashku me të nominuarin për herë të parë Kim Petras, të cilit do t’i bashkohet Sam Smith. Dyshja fitoi një nominim për performancën më të mirë Pop Duo/Grupi për hitin e tyre , “Unholy”.

GRAMMY 2023 do të transmetohet drejtpërdrejt nga Crypto.com Arena në Los Angeles më 5 shkurt në orën 17:00./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.