• |
ide | kryesore

“McGonigal”/ Pranohet kërkesa e Alibeajt për interpelancë me Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Rama, Mcgonigal

Konferenca e Kryetarëve futi në kalendarin e punimeve të Kuvendit kërkesën për interpelancë urgjente të kërkuar nga grupimi demokrat i Enkelejd Alibeajt me kryeministrin Rama për skandalin McGonigal.


Ndërkohë që në mbledhjen e sotme, përfaqësuesja e PD në Konferencën e Kryetarëve, Flutura Açka ka ngritur me forcë shqetësimin për mënyrën se si u mbyll seanca e shkuar duke shmangur kështu debatin për skandalin McGonigal.


Açka e quajti fashizëm Parlamentar atë që ndodhi në Kuvend.

“Po ndodh fashistizimi i Parlamentit. Në nuk jemi as prokurorë dhe as inkuizitorë por jemi mandatuar të kërkojmë llogari dhe mbyllja e seancës është shkelje e Rregullores së Parlamentit dhe Kushtetutës së Republikës”, – mësohet të ketë thënë deputetja demokrate.


28 Comments

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    është e kundërta o karr injorant, sorrosi manipulon fukarenjtë dhe emigrantë, mjafton të shohësh o qorr 4 ambasadorët e fundit aziatikë të amdasadës amerikane

   2. Soros prétendon se eshte i majte dhe pabuksat i ka e majta, ndaj edhe hajduteria e grykesia eshte kaq e madhe keto 10 vite

   3. Normale se Sorosi te jep buke tu nga vjedhjet dhe le te tjeret pa breke! Nuk ke faj qe leh ne krah te sorros per te vjedhur ma shume.

  1. NGA E DIN TI QE NUK KA LIDHJE ME CESHTJEN
   TAKIMET JANE BERE NE FSHEHTESI?
   KUR BURRI YT TAKON FEMRA FSHEHUR CA MENDON TI SI KURVE QE JE

 1. Doni te flisni per nje ceshtje,ku nuk keni asnje fakt,vetem dini qe zoti kryeminister vetem e ka takuar,po kjo nuk te bene kriminel

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   o kare vetëm ju nuk i shihni faktet, mbreti është lakuriq oj qorreeeeee!

 2. Hahahahahaha sa humor do jete, por prape nuk do tall trapin aq shume me alibeajn. Do i vije pak pas avazit sa per kamera. Opozita gjasme i kerkon interpelance ketij.

 3. Parodia e seances se kaluar te Parla-mentit me perjashtimin e 5 deputeteve te opozites, Berishen ne krye, synonte realizimin e nje skenari me thirrjen e Rames nga Alibeu ne interpelance, por Berisha te mos ishte ne salle.

  Telenovela do te jepet me shikueshmeri te larte neper tv.

  Kryeministri “me megafon ne Tiranen tone” nuk e ka problem opoziten fiktive dhe as te vere perpara grupin parlamentar te pakices se demokrateve, gjysma-gjeli.

  Kjo eshte aresyeja qe pranoi pa ngrurim edhe zhvillimin e interpelances, ndersa cdo propozim apo projektiligj nga opozita hidhet poshte me shumicen e kartonave.

  Pastaj shpura mavi do te brohorase liderin qelibar nga skandali me Mc Gonigal dhe analistet qe kane belbezuar javen e fundit do te tjerrin teza juridike, duke zevendesuar SPAK-un me nje te rene te lapsit…

  Po ne Kogresin Amerikan, a do te ndodhe keshtu?

  1. O patronazhista pa tru e të pandreqshëm.Nuk e shpëton asgjë Ramën as edhe ju. Është shkruar e zeza mbi të bardhë.14 herë është përmendur kumandari juaj.Flijeni mendjen.Ka hyrë në kthetrat e drejtësisë Amerikane. Kështu kur ec hu mbi hu.Dikur rrëshqet këmba dhe të hyn atje ku dihet.

 4. Enkeleid Alineaj eshte nje krim i ndyre qe nuk ka shokun. Duke i kerkuar te gjatit interpelance , do ti bejne pyetje idiote qe ne fund ta nxjerrin te palare dhe ai kellira i gjate do te mburret e do thote” ja opozita me pyeti dhe una dola i paster “.Ne i kemi funderrinat ne gjrin tone , ja ben mire gjatoshi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.