• |
ide | kryesore

Nga filmimet në banjë te divorci, mbrojtja kërkon lirimin nga burgu të Dani Alves: “Në video, prova e pafajësisë së tij”

-Instant, Sport
Alves

Mbrojtja e Dani Alves nis kundërsulmin. Pasi dëmtoi veten duke lëshuar 4 versione të ngjarjes për të cilën akuzohet, Dani Alves kërkon të sqarojë. Braziliani, në burg që nga e premtja e 20 janarit, akuzohet për agresion seksual. Ngjarja ndodhi natën midis 30 dhe 31 dhjetorit në klubin e natës Sutton në Barcelonë. Mbrojtësi ndryshoi avokat, duke kaluar nga shoqja e tij Miraida Puente Wilson te një princ i njohur katalanas, Cristobal Martell. Ky i fundit e drejtoi menjëherë linjën e tij të mbrojtjes në marrëdhënien konsensuale. Martell, duke paraqitur një dokument prej 24 faqesh, kërkoi lirimin e klientit të tij. E ndërsa gjyqtari reflekton nëse do t’i jepet apo jo, ai zbuloi disa detaje të mbrëmjes që shkojnë në favor të Dani Alves.


HYRJA NË BANJË

Në pamjet e marra nga kamerat me qark të mbyllur të diskotekës, duket sesi Dani Alves hyn i vetëm në banjën private. Gruaja i bashkohet pas dy minutash, pasi ka folur me miqtë e saj. Në këtë moment dëshmitë e dy protagonistëve ndryshojnë. Futbollisti pretendon se ka pasur një marrëdhënie konsensuale, gruaja thotë se është detyruar me forcë.


Lexo më tej: Dani Alves, ndeshje futbolli në burg, kur gruaja e tij fshin fotot e të dyve nga rrjetet sociale: “Asgjë nuk më tremb”

E KAPUR ME FORCË

Ndërsa Dani Alves kundërshtoi veten disa herë në deklaratën e tij, gruaja përsëriste gjithmonë të njëjtin version. Sipas tij, ajo nuk e dinte që pas asaj dere kishte një banjë. E kur u fut brenda ishte përpjekur t’i rezistonte marrëdhënies, të konsumuar me dhunë  kundër vullnetit të saj. Mbrojtja e Alves argumenton se fakti që gruaja hyri e vetme në banjë bie ndesh me tezat e prokurorisë: “Videot e shpërbëjnë rrënjësisht versionin e viktimës”, thanë nga studio Martell. Mbetet të shihet se çfarë mendon gjyqtari. Për të dalë nga burgu, Alves tha se ishte i gatshëm të vishte një byzylyk gjurmues, të dorëzonte dy pasaportat e tij dhe të firmoste në komisariat edhe çdo ditë. E gjithë kjo pasi hetuesit kanë frikë nga mundësia e arratisjes së lojtarit.

DIVORCI?

Ndërkohë po përflitet për një ndarje të mundshme mes tij dhe bashkëshortes Joana Sanz, modele kanadeze. “Kur të ketë të reja do t’jua them”, tha gruaja pasi u fol hapur dje në Spanjë për kërkesën e saj për divorc. Gruaja ka fshirë nga profili i saj në Instagram shumicën e imazheve, por jo të gjitha, në të cilat ishte në shoqërinë e bashkëshortit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.