• |
ide | kryesore

Protesta/ Berisha: Rama të largohet ose shqiptarët do t’a hedhin në Lanë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
berisha

Organizimi i protestës së 11 shkurtit ishte në fokus të një takimi që kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha pati mbrëmjen e së mërkurës në selinë blu me drejtuesit politikë dhe drejtuesit e qarqeve. Në një prononcim për mediat Berisha tha se Rama duhet të largohet 1 minutë e më parë dhe se shqiptarët e kanë detyrim këtë.


“Të largojmë me çdo kusht nga pushteti, këtë demon të pushtetit i cili për të shkatërruar pluralizmin dhe konsoliduar karrigen e tij nuk ndalet para asnjë akti. Nuk njeh asnjë kufi, nuk njeh asnjë normë morale, asnjë standard, ligj, kombëtar apo ndërkombëtar.


Edi Rama duhet të largohet një minutë e më parë, përndryshe, qytetarët shqiptarë do ta hedhin në Lanë, përndryshe, qytetarët shqiptarë do të rivendosin reputacionin, dinjitetin, moralin e tyre. Kurrë ndonjëherë që nga koha e Enver Hoxhës, dinjiteti i këtij kombi, këtij vendi nuk është poshtëruar në këtë mënyrë.

Kjo është njëra anë e medaljes. Ana tjetër e medaljes është se ky akt korruptiv u ndërmor me qëllimin e vetëm për shkatërrimin e pluralizmit dhe demokracisë në Shqipëri. Demokraci pa pluralizëm nuk ka, pa opozitë nuk ka, dhe faktikisht me para droge dhe para të tjera, ky përpiqet në të gjitha mënyrat për të konsoliduar monizmin e tij.

Largimi i Edi Ramës me të gjitha mjetet demokratike, përfshirë mosbindjen civile është sot misioni i të gjitha misioneve të qytetarëve shqiptarë, të popullit opozitar” – tha Berisha. ©LAPSI.al


23 Comments

 1. Esht i gjate Doktor, i del koka siper mutit te Lanes. Duhet me hap nje nga ato puset e Tirones se vjeter se ato jan te thella. RESPEKTE!

 2. Opozita po akuzon qeverinë dhe kryeministrin Rama dhe kanë paraqitur edhe një kërkesë për mocion me debat në kuvendin e Shqipërisë. Por ndërkohë agjenti i FBI shfaqet në një foto shumë miqësore me Enri Ceno, aktualisht sekretar për marrëdhëniet me jashtë në Partinë Demokratike, njëkohësisht edhe ish-kandidat i Partisë Demokratike në zgjedhje.

  Në foto janë së bashku ish shefi i kundërzbulimit në FBI Charles McGonigal, zyrtari i partitë i partisë demokratike, pjesë e foltores dhe Fjoralba Dizdari anëtare e këshillit kombëtar të Partisë Demokratike.

 3. Berisha si me i vjetri i mafjes se kuqe duhet hedhur i pari se bashku me ty skllav i mamit kurve, pastaj Rama, Meta dhe co.

 4. Rames laku po i shtrengohet cdo dit e me shum dhe po shkon drejt asfiksise. Nje pordhe e Doktorit do e hedhe knock down pa problem. KAQ.

 5. Ne Lane bejne banjo gjithe cecenet e Foltores o dordolec vucidoli Keto i pame me ze dhe figure ne tv Ti do ti rruash karin Edi Rames dhe do ja marresh ne goje

 6. E mor i biri i kurves, partizanit Karaxhiç dhe këlysh i Enverit që kërkon të bësh revolucion komunist.

 7. Berisha ka ngordh por se kupton akoma. Cfare ju ka bere pronareve dhe te perndjekurve ky sekretari i partise zoti do te ja ktheje.

 8. Pse morrat mavi e sulmojne kaq shume legjenden e kombit Dr. Prof. SALI BERISHEN???

  Sepse vetem AI u kall tmerrin dhe ju shpejton ferrin.

  1. O Bosskar. E ke kuptuar se kush eshte ne ferr.
   Vetem njeri po del cdo dite e cdo nat. E pellet si trap. Se ca ka e dim mire te gjith. Edhe ti e di.
   Po nuk ta nxe goja ta thuash.
   Vazhdoni e beni revulucion paqesor. Se e keni ne terezi, se mesa duket. Po jetoni ne parajsen e plakut te poshter.

   Mos harro revulucionin paqesor me 11.
   Ne 12. E dini vet ju….. Pellisni.

  2. kane shume per te humbur.u pasuruan e po pasurohen me gjakun e shqiptareve.e kuptojne qe po iu iken nga duart pushteti.keta vjedhin cdo sekond e vjedhin gjithcka.sekt satanik

 9. ne dt 11 shkurt Maloku i vucidolit do ja marri ne goje Rames pastaj do laj gojen nga sperma me ujin e Lanes sic lanin koken cecenet e tij kur sulmoji seline e PeDes

 10. Pse morrat mavi e sulmojne kaq shume legjenden e kombit Dr. Prof. SALI BERISHEN???

  Sepse vetem AI u kall tmerrin dhe ju shpejton ferrin..

 11. Berisha në ankthin e tij të lodhshëm e të gjatë për mbijetesën e tij politike ushtron një levizje e fjalor të ekstremit politik duke propoganduar akte masive protestuese që ai i quan “revolucion paqësor” ai ka qëllim të përhap në mbështetësit e tij humbjen e sigurisë përball pasigurisë të së ardhmes e interesave të tyre. Në fakt “indentitetet luftarake” berishane që ju bashkuan atij në hallin e tij kanë kohë që tregojnë lodhje e deziluzion për mbështetjen e tyre ndaj hallit të Berishës që nuk jep shpresë për zgjidhjen e hallit të tyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.