• |
ide | kryesore

Rrëzohet helikopteri në Itali, ndërron jetë piloti

-Instant, Lajme, Planet

Një helikopter është përplasur në Fruili të Italisë. Mediat vendase raportojnë se helikopteri u rrëzua në zonën e Pordenone, në Sequals dhe një person vdiq. Viktima besohet të jetë piloti, por nuk ka ende të dhëna të tjera.


Shërbimet e urgjencës u vunë në dijeni nga një  person, i cili vuri re helikopterin civil që rrotullohej jashtë kontrollit dhe më pas ishte zhdukur nga horizonti. Autoritetet kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.