• |
ide | kryesore

Demokratët ‘bashkohen’, mbledhin firmat për komisionin hetimor për Rama-McGonigal

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Demokratët


Seanca e sotme plenare është përfshirë nga debatet e forta ku kryefjalë është çështja ‘McGonigal’ dhe akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit ndonëse duhet të ishte i pranishëm në sallë pasi kishte interpelancë me një grup deputetësh të PD-së, ka munguar, duke ia deleguar detyrën Spiropalit.

Ndërkohë mësohet se ky skandal ka mobilizuar deputetët e opozitës, të cilët janë bashkuar për këtë çështje, duke lënë mënjanë ndasitë mes tyre.

Deputetet e opozitës, pa marrë parasysh grupet, kanë nisur të mbledhin firmat për ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për çështjen McGonigal-Rama.


18 Comments

 1. Opozita e non grates nga SHBA-te bashkohet per t’i kerkuar llogari Kryeministrit te vendit per kete thike pas shpine qe sipas saj ai i ka futur SHBA-ve.

  😅😅😅

  Dhe kur mendon qe kane arritur kulmin e absurditetit… vazhdojne te surprizojne.

  😂😂😂

 2. Jorgo, Jorgo, more djal,
  qe s`u ngope kurre me ..ar,
  nuk le kend pa e share,
  bythen dredh, por askush sta var.

  Revolucioni do te behet,
  ne shtator apo me heret,
  edhe bota do te mesoje,
  qe merr Jorgo nga 3 ne goje.

  Pelivan dukesh nga fjalet,
  Palikar qe nga te paret,
  Qe stu ngop goja as suma,
  nje adrese, te pakten thuama.

  Te te nis ca djem nga malet,
  qe dine mire si ti qajne hallet,
  me spinot te forte si guri,
  mbahu Jorgo, e zeza t´zuri.

  Qirje Jorgo Palikaris
  lutu shume mo te zere flama,
  revolucioni do te behet,
  e thote populli e Sali Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *