• |
ide | kryesore

Doja Cat mbështet Britney Spears pas krahasimeve të fansave

Paparazzi, Slider

Doja Cat ka mbrojtur së fundmi Britney Spears pas krahasimeve të fansave.


Gjatë një interviste me Variety, këngëtarja e “Need to Know” trajtoi debatin që ndezi në internet kur ajo rruajti flokët dhe vetullat. Në atë kohë, përdoruesit e mediave sociale madje po bënin krahasime me momentin e Britney Spears në 2007 – dhe Doja Cat nuk po e mbështeste atë. “Është jashtëzakonisht e pandershme që njerëzit të minimizojnë atë që kaloi Britney. Të bëjnë shaka me diçka që ishte shumë serioze”, tha këngëtarja e Planet Her për gazetën.


Ajo shtoi: “Sa herë që shoh një koment të tillë, nuk mund të llogaris se çfarë po ndodh, përveçse është thjesht një gjë e tmerrshme.” Doja Cat gjithashtu foli për vendimin e saj për të rruar flokët dhe tha se në atë kohë, ajo ndjente se duhej të bënte një ndryshim.

“Kur rruajta vetullat dhe okën, mbaj mend që mendova, “Hiq këtë nga unë”, sepse më duhej të ndryshoja diçka”, tha ajo. “Unë nuk po stërvitesha dhe nuk po kujdesesha për veten në mënyrën që doja. Unë isha sikur ‘duhet të bëj diçka’, kështu që thjesht i preva të gjitha. Dhe mund të shihja formën e kokës sime. Unë mund të shihja të gjithë fytyrën time.”

“Kam vite që vej paruke”, vazhdoi ajo. “Nuk jam mësuar me të. Është stresuese nëse dëshiron të stërvitesh, dhe pastaj të rrëshqet nga koka ndërsa ju jeni në një palestër publike. Kështu që tani keni një përgjegjësi tjetër përveç kujdesit për trupin tuaj. Pra, po, është zgjidhja më e mirë që kam bërë ndonjëherë dhe nuk jam ndjerë kurrë më e bukur.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.