• |
ide | kryesore

Elon Musk reagon pas problemeve me ‘Twitter’

F1, Stil


Shefi i Twitter, Elon Musk e bëri llogarinë e tij private në platformë dhe pranoi se “diçka nuk shkon” pas ankesave nga përdoruesit e krahut të djathtë .

Musk, i cili bleu Twitter për 44 miliardë dollarë u shpreh se  po bënte një eksperiment në tweet-et e tij. Ai ndërmori veprime pasi përdoruesit si komentuesi i krahut të djathtë Ian Miles Cheong dhe llogaria “Libs of TikTok” u ankuan për njerëzit që shihnin përmbajtjen e tyre. Z. Cheong tha se tweet-et e tij morën më shumë angazhim kur llogaria e tij ishte private sesa kur ishte e disponueshme publikisht. Dhe kur “Libs of TikTok” shkroi në Twitter se ata kishin bërë të njëjtën gjë, Musk u përgjigj: “Diçka nuk shkon”.

Miliarderi më pas postoi në Twitter se vetëm 127 milionë ndjekësit e tij do të mund t’i shihnin tweetet e tij për një periudhë të shkurtër kohore.

“E bëra llogarinë time private deri nesër në mëngjes për të provuar nëse i shihni tweetet e mia private më shumë se ato publike”, shkroi ai. Disa përdorues të  u shfaqën të hutuar nga ky veprim. “Mund të pyesni një nga inxhinierët që keni pushuar ‘ në vend që të qëndroni në çati dhe të rregulloni antenën e televizorit’ duke bërtitur “Po tani? A mund të shihni ndonjë gjë akoma?” ka shkruar një përdorues. Një tjetër shtoi: “Ju nuk mund të pyesni inxhinierët tuaj këtë?”

Marrë nga: Independent

Lexo Edhe:https://lapsi.al/2023/01/27/rregullat-e-reja-te-facebook-per-rikthimin-e-donald-trump/


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *