• |
ide | kryesore

“Fshihet pas fustanit”/ Bardhi kërkon kryeministrin Rama në Kuvend

-Instant, Lajme, Të fundit
Fshihet pas fustanit, bardhi

Pas 10 minutash pushim ka nisur sërish seanca e Kuvendit teksa opozita vijon të mbaj të bllokuar foltoren. Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka theksuar se ka kërkuar interpelancë me kryeministrin Edi Rama, pasi afera me McGonigal është një aferë personale e tij. Ndërkohë ai shtoi se Rama nuk mund të fshihet pas fustanit të Elisa Spiropalit.


Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla tha se kjo gjë ka ndodhur edhe më herët.


Diskutimi:

Gazment Bardhi: Siç ju jeni në dijeni, interpelanca me kryeministrin është kërkuar dhe nga 7 deputetë, unë nuk kam kërkuar interpelancë me Elisa Spiropalin, por me kryeministrin Rama. Nuk është kapur Elis Spiropali, por kryeministri Rama. Kemi të bëjmë me një veprimtari private të kryeministrit Rama. Dëgjova që ministrja thotë keni frikë ta zhvilloni me mua, problemi është që zoti Rama ka frikë të vijë, fshihet pas fustanit të saj. Të vijë këti, të jaoë shpejgime, të sqarojë opinionin publik. Të tegojë ku i ka gjetur 225 mijë dollarë. Kështu që nuk ka rregullorja fjalë që kryeministri që kërkohet në interpelancë të delegohet. Ma tregoni ku shkruhet kjo gjë. Javës tjetër e shtyu përballjen me një raport mjekësor, tha që ishte sëmurë. Mund ta dimë çfarë ka këtë javë? Ka raport sërish? Është sëmurë? Ka temperaturë? Duhet ta dimë këtë gjë.

Lindita Nikolla: Më lejoni t’ju bëj me dije se jam në respekt të procedurave që ndodh në këtë parlament. Ka pasur dhe raste që është deleguar një interpelancë.

Gazment Bardhi: Ka vetëm një shembull ku është thirrur në interpelancë kryeministri nga Agron Shehaj dhe ju e keni pyetur nëse donte ta zhvillonte me një tjetër person. Dhe ai e ka pranuar me vullnetin e lirë. Në rastin konkret kemi të bëjmë me një aferë personale. Nëse ka qenë bashkëpunëtore zonja Elisa, të ngrihet dhe të thotë e korruptova unë.


15 Comments

 1. Jam dëshmitar se nuk është Rama që futet poshtë fustanit të Elisës por e kundërta është e vërtetë.
  Ishim për drekë të tre dhe sa i bëri Edi një shenjë Elisës, ajo u fut menjëherë poshtë tavolinës dhe ja filloi llup-llup-llup me atë gjënë e trashë mes këmbëve të të gjatit.
  Një blowjob i paparë që ja hoqi trurin të madhit

  1. Epo nga kush fshihet Rama moj shoqja Bedrije? Ti duhet ta dish Bedrije, se je afer tyre qe nga koha e telefonit me manivel. Pse u fsheh atehere? Dy seanca mungoi Rame trimi.
   Pse u thua mjerane ? Ato do jene burri jot me kontrate afatgjate ?
   Kiss Bedrije Pjeshka

 2. Burracak.Tamam fshihet pas fustanit.Por e ka të kotë.Nuk Elize që e shpëton.Sa do vazhdojë të bëjë dhe “trimin”.Ka të bëjë me Amerikën o qyqarë që i dilni në mbrojtje.Mas sumës e ka.

  1. Apa ….ja ku doli dhe Poli qe ndan eksperiencen e uljes ne gjunje per thithje Poli gojearti qe mban dhembet part time ne goje, per eliminimin e avarive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.