• |
ide | kryesore

Pasi iu fsheh opozitës, Rama pushton emisionet e mbrëmjes

-Instant, Arkiva, Të fundit
Rama

Mesa duket kryeministri Rama e ka kuptuar çmimin e rëndë publik që pagoi nga droja për t’u përballur me interpelancën e opozitës për çështjen “McGonigal”.


Këshilltarët e tij që në drekë janë futur në një ofensivë për të negociuar shfaqjen e tij në sa më shumë nga emisionet e kësaj mbrëmjeje. Pasi i pari e refuzoi Blendi Fevziu i cili kishte prenotuar që më parë një emision me Berishën, kryeministri zgjodhi servisin e përhershëm, Top Channel.


Ndonëse emisionin aty e drejton ish-opozitarja Grida Duma, Rama do të shfaqet fillimisht aty. Pastaj radha do t’i vijë “Të Paekspozuarit” e Ylli Rakipit. Më pas Erla Mehillit në “Now” në Euronews Albania.

Deri më tani kërkesa e zyrës së shtypit të Ramës ka qenë që ai mos përballet në studio me pyetjet e gazetarëve apo opozitarëve, por të dialogojë  vetëm me moderatorët. Pas orës 21.00 do të shihet nëse ai do te bëjë në TV, show-n e munguar që nuk iu la Elisa Spiropalit në parlament.

©Lapsi.al


11 Comments

  1. Mezi po presim ta ndjekim perballe bukuroshes Gride, larg gjuetareve te shtrigave, larg opozites non grata dhe te diskretituar.

    Rama nuk duhet te ulet ne nivelin e tyre ordiner.

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

      do të flasë përçart, frika dhe droga e shumtë që ka marrë këto 10 ditë do ta bëjnë të duket si idiot

  2. Jeni bo per gjynof o jarge. Ajo qe eshte ben çudi eshte fakti se ky i gjati ka ngel qe ta mbrojne kara si puna jote qe nuk u mbyllet nevojtorja gjithe diten. Keshtu vazhdoni o gjytyryma

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.