• |
ide | kryesore

“McGonigal”/ PD dorëzon sërish kërkesën për debat me Ramën në Kuvend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Kuvend

Deputetët e opozitës depozitojnë për herë të dytë në Kuvend kërkesën për mocion me debat për çështjen Rama – McGonigal.


Dokumenti është firmosur nga 19 deputetë dhe kërkesa është që mocioni të mos ketë limit kohor.


“Duke patur parasysh përmasën e jashtëzakonshme të këtij skandali të paprecedentë, ku Kryeministri shqiptar Edi Rama përfshihet si subjekt hetimi dhe akuzash për përfshirje në korrupsion ndërkombëtar, minimin e besimit të publikut ndaj institucioneve të shtetit shqiptar dhe cënimin e marrëdhënieve politike dhe diplomatike ndërshtetërore ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës; si dhe, bazuar në Nenin 98 të Rregullores së Kuvendit, një grup deputetësh kërkon:

1. Zhvillimin e një Mocioni me Debat për çështjen “Rama – McGoginal”.
2. Kërkojmë që mocioni të mos ketë limit kohor, duke i dhënë mundësinë çdo deputeti të shprehet”, thuhet në kërkesë.

Lexo më tej: New York Times: Si i shiti McGonigal shërbimet e tij në Shqipëri! 


24 Comments

  1. Vazhdojne perpjekjet e deshperuara te opozitave te Rublave pa din e pa iman per te krijuar stuhi ne shishe. Pergjigjen do ta marrin me 14 Maj.

  2. Po cfare debati doni se zoti kryeminister e shpjegoi shume mire dje qe nuk ka lidhje fare me lidhje me ceshtjen,ju vazhdoni.

  3. O zhulsa patronazhiste, eshte e drejte kushtetuese e opozites ne nje demokraci te vertete. Por ju jeni skllave bir sklleverish.

    1. Nuk ju pjerdh Rama ju shqupsave ,se drejtoheni nga non gratat ne ShBA dhe Britani dhe keni marre rubla putiniane per qadren .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.